Menu

Tuleje amortyzatora

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 74

Tulejka amortyzatora Simson

11,00 zł

Tulejka amortyzatora Simson

            (10)

Tulejka amortyzatora 10,2x24x30 ATV 150 200 250

12,25 zł

Tulejka amortyzatora 10,2x24x30 ATV 150 200 250

            (1)

Tuleje amortyzatora do Najpopularniejszych motocykli

Tuleje amortyzatorów to jedne z podstaw eliminowania drgań przez zawieszenie

Tuleje amortyzatorów to niewielkie elementy zawieszenia motocykla pełniące w nim niezwykle ważną funkcję. Tuleja gumowa amortyzatora eliminuje drgania, które powstają na łączeniu amortyzatora z elementem motocykla. Dzięki swojej gumowo-metalowej budowie, tuleje amortyzatora zabezpieczają to łączenie i elementy połączone z amortyzatorem przed uszkodzeniem. Uszkodzona guma amortyzatora wyraźnie pogarsza komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Gumowo-metalowa tuleja amortyzatora niezbędna w łączeniu zawieszenia z pojazdem

Typowe amortyzatory motocyklowe przejmują i w ten sposób eliminują większość sił działających na koło podczas pokonywania przeszkód. Problemem dla układu są niewielkie drgania. Ich układ nie jest w stanie zniwelować, a takie drgania mogłyby z łatwością poluzować połączenie amortyzatora z motocyklem i doprowadzić nawet do rozłączenia elementów. Do eliminacji niewielkich drgań, łącznikiem amortyzatora z motocyklem jest więc gumowo-metalowa tuleja amortyzatora. Jej konstrukcja i guma łącząca metalowe elementy skutecznie tłumi drgania i nie pozwala na ich przejście między końcami łącznika.

Zużyta guma amortyzatora równie groźna, co jej brak

Wskutek jej funkcji, guma amortyzatora ulega stopniowemu zużyciu i jest narażona na szereg uszkodzeń. Z czasem, tuleje amortyzatora stają się twardsze i bardziej kruche, a przez to bardziej podatne na drgania. W najgorszym przypadku, zużyta tuleja gumowa amortyzatora może ulec pęknięciu i rozłączyć układy. Uszkodzona lub zużyta tuleja amortyzatora łatwiej przenosi też drgania i może wpłynąć na pozycję koła względem ramy. Na te objawy należy szybko reagować, a gumowo-metalowe tuleje amortyzatora regularnie sprawdzać.

Rozmaite tuleje amortyzatora osobne i w komplecie w Gmoto.pl

U nas znajdziesz tuleje amortyzatora do amortyzatorów stosowanych w wielu modelach motocykli. Oferujemy pełne metalowo-gumowe tuleje amortyzatorów oraz ich osobne elementy metalowe i gumowe. Cechy i parametry danej tulei są dostępne po kliknięciu na produkt.