Menu

Uchwyty dźwigni hamulca

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 144

Uchwyt dźwigni hamulca przód Romet nowy typ

54,90 zł

Uchwyt dźwigni hamulca przód Romet nowy typ

            (8)

Uchwyt dźwigni hamulca przód Romet stary typ

49,00 zł

Uchwyt dźwigni hamulca przód Romet stary typ

            (7)

Uchwyt dźwigni hamulca przód

36,99 zł

Uchwyt dźwigni hamulca przód

            (2)

Dźwignia hamulca + uchwyt nowy typ Romet

89,99 zł

Dźwignia hamulca + uchwyt nowy typ Romet

            (6)

Uchwyt dźwigni hamulca MZ ETZ

29,90 zł

Uchwyt dźwigni hamulca MZ ETZ

            (1)

Dźwignia + uchwyt sprzęgła hamulca czarna

124,99 zł

Dźwignia + uchwyt sprzęgła hamulca czarna

            (2)

Uchwyty dźwigni hamulca do Najpopularniejszych motocykli

Uchwyt dźwigni hamulca dla poprawnego montażu i pracy dźwigni

Uchwyt dźwigni hamulca motocyklowego to element, który łączy dźwignię hamulca z kierownicą motocykla. Uchwyty dźwigni hamulca zapewniają dźwigni poprawną pozycję względem kierownicy i jej odpowiednie połączenie z przednim układem hamowania motocykla. Uszkodzony uchwyt dźwigni hamulca przód grozi utratą możliwości użycia hamulca koła przedniego.

Uchwyt dźwigni hamulca motocyklowego ważną częścią mechanizmu

Umieszczone na kierownicy dźwignie hamulca przedniego można traktować jako pojedynczy element lub cały układ. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż niezwykle ważną częścią układu jest uchwyt dźwigni hamulca motocyklowego. To właśnie on odpowiada za prawidłową pozycję tak zwanej klamki względem kierownicy i jej ruch, a w efekcie za przekazanie siły nacisku na dźwignię na układ hamowania przedniego koła.

Uchwyt dźwigni hamulca przód pozwala też na regulację pracy układu

Uchwyty dźwigni hamulca są zwykle elementami ściśle związanymi z samą dźwignią. Pozwala to idealnie zgrać pracę układu, ruch dźwigni względem uchwytu i połączenie dźwigni z elementem przekazującym ruch do układu hamulcowego. Uchwyty dźwigni hamulca wyższej klasy pozwalają też na regulację parametrów związanych z pracą dźwigni hamulca. Bardziej uniwersalne są tu jedynie obejmy uchwytu, możliwe do wymiany na element bardziej atrakcyjny wizualnie.

Uszkodzony uchwyt dźwigni hamulca grozi nieskutecznym hamowaniem

Uszkodzony uchwyt dźwigni hamulcowej objawia się zwykle luzem względem kierownicy lub nieprawidłowym ruchem dźwigni hamulca. W pierwszym przypadku należy sprawdzić przede wszystkim montaż uchwytu dźwigni do kierownicy. Nierzadko problemem jest tu uszkodzony lub zużyty element montażowy. Powodem utrudnionego lub poluzowanego ruchu dźwigni hamulca względem uchwytu jest natomiast odkształcony, a czasem pęknięty uchwyt dźwigni hamulca. Ze względu na jego funkcję w układzie, w takim przypadku najlepiej wymienić uchwyt dźwigni hamulca przód na nowy, sprawdzając przy tym stan samej dźwigni.

Uchwyty dźwigni hamulca przedniego i elementy montażowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uchwyty dźwigni hamulca do różnych modeli motocykli i skuterów. Oferujemy uchwyt dźwigni hamulca motocyklowego osobny i w kompletach z dźwigniami, a także elementy montażowe uchwytów. Cechy i parametry danego uchwytu znajdziesz po kliknięciu na produkt.