Menu

Uszczelki korków spustowych oleju

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Uszczelki korków spustowych oleju do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelka korka spustu oleju zabezpieczeniem smarowania

Uszczelka korka spustu oleju to uszczelnienie miejsca usuwania oleju z miski olejowej. Uszczelka korka spustowego nie dopuszcza do ubytku oleju z miski olejowej i silnika bez otwarcia korka spustowego. Uszkodzona uszczelka korka spustu oleju grozi uszkodzeniem, w tym zatarciem silnika.

Uszczelka korka spustowego oleju przy mokrej misce olejowej

W motocyklach wykorzystywanych nieagresywnie można spotkać układ smarowania z tak zwaną mokrą miską olejową. Jedną z jej zalet jest łatwe usunięcie starego oleju z pomocą śruby spustu oleju umieszczonej na dnie. Korek wymaga jednak uszczelnienia, by olej silnikowy nie wypływał z układu w trakcie jazdy. Niezbędna jest tam więc uszczelka korka spustowego oleju zabezpieczająca układ smarowania.

Uszczelki korka spustowego warto każdorazowo wymienić

Uszczelka korka spustowego oleju może być wykonana z włókien elastycznych lub miękkich metali, głównie aluminium czy miedzi. Bez względu na materiał, element wymaga dokładnego dopasowania i jakości. Niska jakość, podobnie jak uszkodzenie uszczelki korka spustowego oleju grożą utratą oleju i nawet zatarciem silnika. Z tych samych przyczyn, uszczelki korka spustu oleju warto wymienić przy każdym otwarciu korka.

Metalowe i elastyczne uszczelki korka spustu oleju w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uszczelki korków spustowych oleju do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości uszczelki metalowe i wykonane z materiałów elastycznych. Cechy i parametry uszczelki korka spustu oleju znajdziesz po kliknięciu na produkt.