Menu

Uszczelki napędu pierwotnego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 149

Uszczelki napędu pierwotnego do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelki napędu pierwotnego niezbędnym elementem nietypowego mechanizmu

Uszczelki napędu pierwotnego to uszczelki związane z układem przeniesienia napędu z wału korbowego na sprzęgło i skrzynię biegów motocykla. Stosowana w niektórych typach układów, uszczelka napędu pierwotnego zapewnia prawidłowe smarowanie i chłodzenie oraz zapobiega jego zabrudzeniu. Uszkodzona uszczelka napędu pierwotnego grozi szybkim zużyciem i uszkodzeniem rozmaitych elementów napędu.

Czym jest napęd pierwotny i jak ważne są tam uszczelki napędu pierwotnego?

W niektórych motocyklach, przeniesienie napędu z wału korbowego na sprzęgło i skrzynię biegów odbywa się z pomocą wydzielonego mechanizmu z zębatkami i łańcuchem. Wyposażony w oddzielną pokrywę, taki napęd pierwotny jest narażony te same duże i zmienne siły, a przez to wysokie temperatury, jak inne typy mechanizmów przenoszących napęd. Potrzeba odpowiedniego smarowania, chłodzenia i ochrony przed brudem sprawia, że ważną częścią takiego układu są uszczelki napędu pierwotnego.

Uszczelka napędu pierwotnego odporna na czynniki związane z pracą układu

Uszczelka napędu pierwotnego to zwykle uszczelka łącząca pokrywę napędu pierwotnego z silnikiem. Podobnie, jak sam układ, uszczelka napędu pierwotnego wymaga odporności na wysokie temperatury. Uszczelki napędu pierwotnego są więc często elementami łączącymi metale i materiały elastyczne. Taka konstrukcja pozwala zachować kształt uszczelki przy dokładnym uszczelnieniu łączenia.

Uszkodzona uszczelka napędu pierwotnego zgubna dla wielu elementów

Uszkodzona uszczelka napędu pierwotnego może być bardzo groźna dla całego napędu. Z jednej strony, skutkiem uszkodzenia będzie ubytek oleju. Z drugiej, może tu dojść do zabrudzenia elementów napędu, co szybko przyniesie zgubne skutki w silniku czy skrzyni biegów. Z tego względu uszczelki napędu pierwotnego warto regularnie sprawdzać, a uszkodzone lub zużyte niezwłocznie wymienić.

Uszczelki napędu pierwotnego do różnych motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uszczelki napędu pierwotnego do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości uszczelki do napędu pierwotnego stosowanego między innymi w motocyklach Harley-Davidson i Buell. Cechy i parametry danej uszczelki znajdziesz po kliknięciu na produkt.