Menu

Uszczelki pokrywy paska napędowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 79

Uszczelka pokrywy paska napędowego 2T

16,52 zł

Uszczelka pokrywy paska napędowego 2T

            (3)

Uszczelka pod pokrywę paska napędowego 430mm

7,00 zł

Niedostępny

Uszczelka pod pokrywę paska napędowego 430mm

            (2)

Uszczelka pokrywy paska

9,00 zł

Niedostępny

Uszczelka pokrywy paska

Uszczelki pokrywy paska napędowego do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelka pokrywy paska chroni pasek i inne części układu przed zużyciem

Uszczelki pokrywy paska napędowego to elementy zapewniające czystość miejsca pracy paska napędowego. Uszczelka pokrywy paska zabezpiecza ten typu układu przeniesienia napędu przed brudem i wilgocią z zewnątrz. Uszkodzona uszczelka pokrywy paska napędowego grozi szybkim zużyciem i zniszczeniem paska oraz innych elementów układu.

Uszczelki pokrywy paska napędowego dla zabezpieczenia miejsca pracy paska

Ze względu na cechy przydatne w przekładniach bezstopniowych, paski napędowe są stosowane przede wszystkim w napędach skuterowych i niektórych quadach. Bardziej narażony na uszkodzenie i zużycie od łańcucha, pasek napędowy wymaga odpowiedniej ochrony przed brudem i wilgocią. Uzupełnieniem dla pokrywy paska jest w takiej konstrukcji specjalna uszczelka pokrywy paska skuter 4t czy quad zabezpieczając układ przede wszystkim przed wpływem brudu do miejsca pracy paska.

Uszkodzona uszczelka pokrywy paska groźna nie tylko dla paska napędowego

W praktyce, odpowiednio dopasowana uszczelka pokrywy paska przedłuża żywotność nie tylko samego paska, ale i elementów z nim związanych, w tym talerzy wariatora czy sprzęgła. Uszkodzenie uszczelki pokrywy paska napędowego może przez to doprowadzić do zużycia czy nawet rozerwania paska, ale też do uszkodzenia talerzy wariatora, sprzęgła i kolejnych elementów przekazujących napęd. Z tych powodów, uszczelka pokrywy paska wymaga jakości, doboru do układu i regularnej kontroli, a w przypadku uszkodzenia niezwłocznej wymiany.

Uszczelki pokrywy paska napędowego do różnych typów pojazdów w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uszczelki pokrywy pasków napędowych do różnych modeli motocykli i quadów. Oferujemy wysokiej jakości uszczelki w wielu rozmiarach i kształtach. Cechy i parametry danej uszczelki są dostępne po kliknięciu na produkt.