Menu

Uszczelki pokrywy silnika

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 4

Uszczelki pokrywy silnika do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelka pokrywy silnika dla szczelności i ochrony pokryw napędu

Uszczelka pokrywy silnika to element, który zapewnia szczelność w miejscu łączenia silnika z pokrywami ułatwiającymi dostęp do jego wnętrza. Uszczelka pokrywy silnika nie dopuszcza do pojawienia się wilgoci czy brudu wewnątrz silnika, a często zapewnia też prawidłowe krążenie płynów wykorzystywanych przez napęd. Uszkodzona uszczelka pod pokrywą silnika grozi poważnym zaburzeniem pracy układu.

Uszczelka pokrywy silnika niezbędna przy wydzieleniu pokrywy

Obok pokryw związanych ściśle z danym mechanizmem, na przykład głowicą czy paskiem rozrządu, silnik może być też wyposażony w pokrywy ułatwiające dostęp do kluczowych elementów samego motoru. Tak, jak w przypadku innych pokryw, także i tu niezbędne stają się uszczelki pokrywy silnika. Dobrana do danej pokrywy uszczelka pod pokrywa silnika nie tylko uchroni silnik przed substancjami z zewnątrz, ale i pozwoli utrzymać niezbędne ciśnienie oleju czy innego płynu krążącego przy danej pokrywie.

Uszczelka pod pokrywą silnika ściśle związana z daną pokrywą

Wybór uszczelki pokrywy silnika zależy przez to nie tylko od jej kształtu, ale też substancji i środowiska jej pracy. Niskiej jakości lub wykonana z łatwo ulegających temperaturze czy chemii uszczelka pokrywy silnika w krótkim czasie doprowadzi do zaburzenia smarowania czy chłodzenia silnika, a nawet samej pracy motoru. Podobne skutki przyniesie niedokładny montaż uszczelki. Z tych samych przyczyn, miejsce mocowania pokrywy silnika warto regularnie sprawdzać, a uszkodzoną uszczelkę natychmiast wymienić.

Wytrzymałe uszczelki pokrywy silnika do wielu modeli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości uszczelki pokrywy silnika do różnych modeli pojazdów. Oferujemy uszczelki wykorzystywane do pokryw silników skuterowych, motocyklowych czy quadowych. Cechy i parametry danej uszczelki są dostępne po kliknięciu na produkt.