Menu

Uszczelki pompy oleju

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 93

Uszczelki pompy oleju do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelka pompy oleju niezbędna dla poprawnego smarowania silnika

Uszczelki pompy oleju to elementy, które chronią mechanizm smarowania przed zabrudzeniem i ubytkiem oleju. Uszczelki pompy oleju nie dopuszczają do utraty oleju mimo sił i ciśnień związanych z pracą pompy olejowej. Uszkodzona uszczelka pompy olejowej grozi poważnymi problemami z silnikiem.

Uszczelka pompy olejowej ważna dla ciśnienia i czystości oleju

Jednym z kluczowych elementów układu smarowania motocykla jest pompa oleju. Niewielki mechanizm odpowiada za odpowiednie ciśnienie oleju w układzie, a w praktyce za poprawne smarowanie elementów napędu i innych połączonych z tym układem. Na smarowanie układu wpływa zarówno zmiana ciśnienia oleju, jak i jego zabrudzenie, dlatego tak ważne są uszczelki pompy oleju.

Jakie uszczelki pompy oleju spotkamy w układzie?

Ze względu na konstrukcję pompy, uszczelka pompy oleju jest związana najczęściej z jej montażem do układu smarowania. Zwykle jest to więc uszczelka pompy oleju uszczelniająca miejsce styku pokrywy pompy z silnikiem. Rzadziej spotykana jest osobna uszczelka pompy oleju wykorzystywana w samej pompie, ze względu na typ uszkodzeń pompy i związanych z nimi działań.

Uszkodzona uszczelka pompy oleju groźna dla silnika

Bez względu na jej typ, nawet niewielkie uszkodzenie uszczelki pompy oleju grozi poważnymi problemami z napędem motocykla. Ze względu na ciśnienie i wymaganą czystość oleju, uszkodzona uszczelka pompy olejowej może w krótkim czasie doprowadzić do poważnego ubytku oleju z układu, a przez to do zatarcia silnika czy skrzyni biegów. Podobne skutki przyniesie pojawienie się brudu w układzie, który to brud zaburzy pracę tłoków w cylindrach, wału korbowego czy rozrządu.

Montaż, dobór i kontrola uszczelki pompy olejowej

Nawet niewielkie uszkodzenia lub zużycie uszczelek kwalifikuje je do wymiany. Przy wymianie należy zadbać o dobór uszczelki do układu i jej poprawny montaż. Jest to ważne szczególnie, gdy wymianie ulega uszczelka pompy olejowej obecnej wewnątrz mechanizmu. Warto też postawić na uszczelki wysokiej jakości, a przy tym nawet takie regularnie kontrolować.

Rozmaite uszczelki pomp oleju cenionych producentów w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uszczelki pomp oleju przygotowane do różnych modeli motocykli. Oferujemy uszczelki cenionych producentów, w tym JMT czy Athena związane z pracą pompy wody i montażem pompy w motocyklu. Cechy i parametry uszczelki są dostępne po kliknięciu na produkt.