Menu

Uszczelki siłowników sprzęgła

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 35

Uszczelki siłowników sprzęgła do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelka siłownika sprzęgła dla ochrony przed czynnikami zewnętrznymi

Uszczelki siłownika sprzęgła to elementy, które chronią miejsca połączeń przy popychaczu sprzęgła. Wykonana najczęściej z odpowiedniej gumy uszczelka siłownika chroni mechanizm popychacza sprzęgła przed brudem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Uszkodzona uszczelka do siłownika grozi przyśpieszonym zużyciem elementów sprzęgła.

Uszczelka do siłownika niezbędna dla bezproblemowej pracy sprzęgła

Siłownik sprzęgła to główny element mechanizmu rozłączającego tarcze sprzęgła motocykla. Praca siłownika wymaga doboru elementów o ściśle określonej długości. Tylko w ten sposób sprzęgło może reagować na działanie kierowcy w odpowiednim momencie, bez ryzyka zbyt wczesnego lub późnego rozłączenia tarcz sprzęgła. Jednym z powodów, przez który może dojść do zmiany długości elementów, jest pojawienie się brudu na styku części popychacza. Aby temu zapobiec, szczególnie przy popychaczu stosuje się specjalne uszczelki siłowników sprzęgła.

Różne typy uszczelki siłownika sprzęgła

Uszczelka siłownika sprzęgła może mieć różny kształt, zależny od miejsca jej położenia i związanymi z nią elementami układu. Może to być specjalny uszczelniacz związany bezpośrednio z wysprzęgleniem układu, albo też uszczelka siłownika sprzęgła związana z wydzieloną pokrywą. W każdym przypadku, uszczelka siłownika ma jednak to samo zadanie i wymaga tych samych cech. Obok odpowiedniej jakości, uszczelka do siłownika musi być ściśle dobrana do danego miejsca uszczelnienia oraz poprawnie zamontowana.

Uszkodzona uszczelka siłownika groźna nie tylko dla sprzęgła

Uszkodzona, źle dobrana lub zamontowana uszczelka siłownika grozi przede wszystkim dostaniem się brudu między elementy układu, co utrudni poprawne wysprzęglenie. Już samo to może poskutkować uszkodzeniem sprzęgła, a przez to innych elementów układu przeniesienia napędu czy samego napędu. Te same skutki mogą też przyjść po pewnym czasie w wyniku przyśpieszonego zużycia elementów sprzęgła. W razie problemów z pracą sprzęgła i przy każdym jego otwarciu warto więc sprawdzić stan uszczelek, a uszkodzone lub zużyte wymienić.

Rozmaite uszczelki siłowników sprzęgła motocyklowego w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uszczelki siłowników sprzęgła do różnych modeli motocykli. Oferujemy różne typu uszczelnień, w tym uszczelki pokryw i elementów ruchomych. Cechy i parametry danej uszczelki siłownika sprzęgła są dostępne po kliknięciu na produkt.