Menu

Uszczelniacze piasty koła tył

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 16

Uszczelniacze piasty koła tył do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelniacze piasty chronią przed brudem i tarciem łączenia

Uszczelniacz piasty koła to element zapewniający szczelność miejsca, w którym tylne koło motocykla obraca się wobec nieruchomej części zawieszenia. Odpowiednio dobrany uszczelniacz piasty wyraźnie ogranicza wpływ czynników zewnętrznych na miejsce łączenia, a przez to na swobodny obrót koła na osi.

Dlaczego tak ważny w układzie jest uszczelniacz piasty koła?

Łączenie tylnego koła motocykla z jego napędem wymaga swobody ruchu koła wokół osi. Swobodę zapewniają tu płyny smarujące miejsca styku koła z osią lub same elementy łączące. Aby uchronić miejsca łączenia przed brudem, wilgocią i innymi czynnikami powodującymi tarcie, a także zapobiec wyciekowi smaru czy oleju, niezbędnym elementem układu jest uszczelniacz piasty.

Ze względu na funkcję, uszczelniacz piasty koła to najczęściej simering uszczelniający łączenie mimo ruchu obrotowego elementów. Zależnie od konstrukcji, uszczelniacz piasty koła może uszczelniać jedynie łożysko koła lub całe łączenie. W takim przypadku, uszczelniacz piasty posiada nie tylko metalowy element wewnętrzny, ale i metalową powłokę zewnętrzną.

Uszczelniacze piasty tylnego koła do wielu modeli w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są uszczelniacze piasty tylnego koła do różnych modeli motocykli. Oferujemy pojedynczy uszczelniacz piasty koła i komplety uszczelniaczy przygotowane pod daną oś lub jako zamienniki. Cechy i parametry danego uszczelniacza są dostępne po kliknięciu na produkt.