Menu

Uszczelniacze wałka motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 7

Uszczelniacze wałka motocyklowego do Najpopularniejszych motocykli

Motocyklowe uszczelniacze wałka

Uszczelniacze wałków osi to elementy, które pozwalają zachować odpowiednią ilość smaru w miejscach łączeń układów przenoszących moc z silnika na koła. Będące zwykle odpowiednio dobranym simmeringiem, uszczelniacz nie dopuszcza do wypłynięcia smaru mimo ruchu obrotowego wałka.

W miejscach łączeń z innymi elementami układu przeniesienia napędu, oś lub osie napędowe są narażone na siły i tarcia, a w konsekwencji na szybkie zużycie. Aby temu zapobiec, w tych łączeniach stosowane są specjalne smary.

Zachowanie ich odpowiedniej ilości przez cały okres pracy nie byłoby jednak możliwe, gdyby elementy łączeń nie były uszczelnione. Zadanie to spełniają specjalnie dobrane pierścienie Simmera zwane uszczelniaczami wałka.

Dzięki zastosowanym w nim materiałom i konstrukcji, założony na wałek simmering zapewnia szczelność miejsca łączenia mimo ruchu obrotowego, z jakim porusza się wałek napędowy w simmeringu.

Mimo konstrukcji i materiałów, simmering po pewnym czasie ulegnie zużyciu i straci pierwotne właściwości. Stan pierścienia należy przez to regularnie kontrolować, a zużyty lub uszkodzony pierścień wymienić, gdyż w przeciwnym wypadku dojdzie zarówno do utraty smaru, jak i pojawieniu się w miejscu łączenia niepożądanego brudu.

W naszej ofercie dostępne są uszczelniacze wałków osi do różnych modeli pojazdów ATV i skuterów. Oferujemy wysokiej jakości uszczelniacze do popularnych pojazdów wyposażonych w wałki osi napędowej. Cechy i parametry danego uszczelniacza oraz lista modeli, do których pasuje są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.