Menu

Uszczelniacze wałka zdawczego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 7

Uszczelniacze wałka zdawczego do Najpopularniejszych motocykli

Uszczelniacz wałka zdawczego dla szczelności skrzyni

Uszczelniacz walka zdawczego to element, który uszczelnia skrzynię biegów w miejscu wprowadzenia wałka zdawczego do korpusu skrzyni. Uszczelniacz do wałka motocyklowego nie dopuszcza do wypływu oleju poza mechanizm i do dostania się tam zabrudzeń. Uszkodzony uszczelniacz do wałka zdawczego grozi poważnymi awariami skrzyni biegów.

Uszczelniacze wałka zdawczego o specjalnej budowie

Wałek zdawczy skrzyni biegów to typowy wałek wychodzący poza obudowę mechanizmu. Aby zabezpieczyć smarowanie i czystość skrzyni biegów, miejsce wyjścia wałka wymaga specjalnych uszczelek. Są to tak zwane uszczelniacze wałka zdawczego, czyli najczęściej pierścienie Simmera. Dzięki konstrukcji, uszczelniacze wałka zdawczego pozwalają uszczelnić skrzynię biegów mimo ruchu obrotowego wałka względem korpusu.

Każdy uszczelniacz do wałka motocyklowego wymaga doboru

Podobnie, jak inne tego typu elementy, uszczelniacz do wałka zdawczego nie spełni swojej funkcji bez ścisłego doboru do układu. Niemniej ważny jest też poprawny montaż uszczelniacza, szczególnie, że uszczelniacz wałka zdawczego jest dość kłopotliwy w wymianie. Montowany często przy łożysku od wewnętrznej strony skrzyni biegów, uszczelniacz wałka zdawczego wymaga częściowego demontażu pokrywy skrzyni.

Uszczelniacze wałka zdawczego do różnych motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz uszczelniacze wałka zdawczego do różnych modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości uszczelniacze do wałka zdawczego cenionych producentów. Cechy i parametry uszczelniacza są dostępne po kliknięciu na produkt.