Menu

Motocyklowe uszczelniacze wału kardana

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 91

Motocyklowe uszczelniacze wału kardana do Najpopularniejszych motocykli

Motocyklowe uszczelniacze wału kardana zapewniają pracę układu

Motocyklowe uszczelniacze wału kardana to elementy, które zabezpieczają dyferencjały i przeguby wału kardana przed zabrudzeniem i utratą smaru. Dopasowany do wału zestaw uszczelniaczy utrzymuje optymalny stan łączenia mimo ruchu obrotowego wału kardana względem uszczelnienia. Uszkodzony lub zużyty uszczelniacz grozi szybkim uszkodzeniem łączenia.

Uszczelniacz wału kardana niezbędny dla żywotności przeniesienia napędu

Wały kardana należą do najbardziej wytrzymałych układów przeniesienia napędu motocykla czy czterokołowca. Jego żywotność zależy przede wszystkim od odpowiedniego trzymania miejsc łączenia, dyferencjałów czy przegubów. Aby utrzymać smar wewnątrz zamkniętego łączenia i nie dopuścić tam brudu, niezbędny jest tu specjalny uszczelniacz, pierścień Simmera zabezpieczający wyjście wału mimo ruchu obrotowego.

Dopasowany do miejsca, wytrzymały uszczelniacz wału kardana skutecznie ochroni układ przed zabrudzeniami i nie dopuści do wydostania się środków smarnych. W efekcie, uszczelniacz wymaga doboru, jakości i odpowiedniego montażu. Szczególnie w przypadku dyferencjału, zużyte uszczelniacze wymienia się zbiorowo, wykorzystując zestaw uszczelniaczy. Bez względu na typ, uszczelniacz warto regularnie sprawdzać, a zużyty uszczelniacz szybko wymienić. Zużyty lub uszkodzony, podobnie jak nietrwały i źle dobrany uszczelniacz grozi ubytkiem smaru i zabrudzeniem łączenia, a w konsekwencji jego poluzowaniem i zniszczeniem.

Motocyklowe uszczelniacze wału kardana osobne i w kompletach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz motocyklowe uszczelniacze wału kardana do wielu modeli motocykli i czterokołowców wyposażonych w ten układ. Oferujemy uszczelniacze w różnych rozmiarach i rozmaitej konstrukcji pierścienia, osobne i w zestawach. Cechy i parametry uszczelniacza są dostępne po kliknięciu na produkt.