Menu

Wahacze do quada

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 217

Zestaw naprawczy wahacza A-Arms dolny All Balls

48,67 zł

Zestaw naprawczy wahacza A-Arms dolny All Balls

            (1)

Wahacze do quada do Najpopularniejszych motocykli

Wahacze do quada niezbędne także na przedniej osi pojazdu

Wahacze przednie do quadów i ATV to elementy zawieszenia umożliwiające zmianę pozycji kół przedniej osi pojazdu czterokołowego z wykorzystaniem amortyzatorów. Wahacz do quada na przedniej osi pozwala na sprawną pracę zawieszenia, uwzględniając przy tym inne ruchy charakterystyczne dla przedniej osi ATV czy quadów.

Wahacz do quada typowym rozwiązaniem stosowanym także z przodu

Ze względu na prostotę i wytrzymałość, układy wykorzystujące wahacze to najczęściej stosowane zawieszenie do quada i pojazdu ATV. Układ ten stosowany jest także z przodu, mimo, że obok sił działających wskutek pokonywania przeszkód, dochodzą do tego siły związane ze skrętem kół. Wyposażone w przeguby kuliste dwa wahacze przednie przy każdym kole sprawnie radzą sobie z tymi siłami, umożliwiając swobodny ruch koła względem ramy w określonym zakresie.

Wahacze przednie wytrzymałe, gorzej z elementami łączącymi

Proste i wytrzymałe przednie wahacze do quada nie należą do części szybko zużywających się. W wielu przypadkach zawieszenie do quada i ATV wymaga bardzo dużej siły, aby wahacze przednie uległy odkształceniu czy pęknięciu. Gdy jednak do takiego uszkodzenia dojdzie, niemal zawsze konieczna będzie wymiana wahacza. Uszkodzony wahacz do quada wyraźnie wpłynie na ruch, a nawet samą pozycję koła względem pojazdu, narażając na niebezpieczeństwo tak pojazd, jak i jego użytkownika.

Dużo częściej, przednie wahacze do quadów nie spełniają swojego zadania w wyniku uszkodzenia elementów związanych z ich montażem i łączeniem z innymi częściami zawieszenia. Najczęściej to sworznie, końcówki czy tuleje wahaczy pierwsze ulegną uszkodzeniu w wyniku sił działających na koło lub po prostu wskutek zużycia. Z tego powodu, przednie wahacze do quadów należy regularnie kontrolować pod kątem stanu tych elementów, a uszkodzone jak najszybciej wymienić, najlepiej grupowo z wykorzystaniem zestawu naprawczego przygotowanego pod przednie zawieszenie do quada.

Przednie wahacze do quada w wielu odmianach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wahacze przednie do wielu modeli pojazdów ATV i quadów. Oferujemy wahacze przednie dolne i górne, osobne oraz wyposażone w odpowiednie tulejki i końcówki. Cechy i parametry wahaczy są dostępne po kliknięciu na produkt.