Menu

Wał napędowy - oś napędowa tył

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 80

Oś tylna Dura Blue

3 600,52 zł

Oś tylna Dura Blue

Oś tylna Dura Blue

3 055,88 zł

Oś tylna Dura Blue

Oś tylna Dura Blue

3 665,63 zł

Oś tylna Dura Blue

Oś tylna Dura Blue

4 482,82 zł

Oś tylna Dura Blue

Oś tylna Dura Blue

4 165,93 zł

Oś tylna Dura Blue

Wał napędowy - oś napędowa tył do Najpopularniejszych motocykli

Półoś napędowa tył niezbędna w mocniejszych i cięższych quadach

Półoś napędowa to element układu przenoszącego napęd pojazdu ATV, który łączy dyferencjał osi z piastą i kołem. Stosowane z tyłu przy bardziej skomplikowanych układach, półosie pozwalają uniezależnić położenie jednego z kół od drugiego, a przy tym sprawnie przekazać napęd na oba koła tylnej osi. Uszkodzenie półosi grozi załamaniem tego przeniesienia i uszkodzeniami innych elementów przy kole, w tym zawieszenia.

Wskutek dużej mocy silnika, sił działających na koła i potrzebę zastosowania dyferencjału oraz uniezależnienia pozycji kół jednej osi, w mocniejszych pojazdach ATV i quadach na tylnej osi stosuje się osobne półosie napędowe. Złożone z dwóch przegubów i łączącego je wałka, półoś przekaże napęd z dyferencjału na koło przy możliwości zmiany pozycji końców półosi względem siebie oraz w praktyce niezależnie od pozycji drugiego koła osi.

Bez skrętu kół, uszkodzenia półosi z tyłu związane są głównie z napędem pojazdu. Gwałtowne przyśpieszanie i ruszanie narazi półoś, a szczególnie leżące bliżej dyferencjału przeguby wewnętrzne, na skręcanie. Ich uszkodzenie poskutkuje drganiami podczas przyśpieszania, a w skrajnym przypadku rozpadem i rozłączeniem elementów. Agresywna jazda terenowa odbije się natomiast na bliższych kołom przegubach zewnętrznych, a ich oznaką będzie hałas przy mocno skręconych kołach. W obu przypadkach, a także wskutek braku smarowania czy też zabrudzenia przegubu, uszkodzenie półosi wymusi wymianę jej elementu, a nawet całej półosi.

Półosie napędowe tył standardowe i wyczynowe w Gmoto.pl

W naszej ofercie znajdziesz półosie napędowe tylnie do wielu pojazdów ATV i quadów. Oferujemy gotowe do montażu, wysokiej jakości półosie standardowe oraz specjalne zamienniki. Cechy i parametry półosi znajdziesz klikając na produkt.