Menu

Wskaźniki ciśnienia oleju

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 25

Wskaźniki ciśnienia oleju do Najpopularniejszych motocykli

Wskaźniki ciśnienia oleju dają wiedzę o poziomie oleju w silniku

Wskaźniki ciśnienia oleju to elementy, które informują o poziomie ciśnienia płynu smarującego w silniku. Stosowane głównie w jednośladach sportowych, wskaźniki poziomu oleju pozwalają określić ciśnienie oleju przy danych parametrach jazdy i odpowiednio wcześnie zauważyć nieprawidłowości.

Wskaźnik ciśnienia oleju daje dużo więcej, niż prosty czujnik

Standardowym elementem informującym kierowcę o poziomie oleju w silniku jest prosty czujnik. Dzięki czujnikowi i typowej kontrolce, kierowca zostanie poinformowany o zbyt niskim poziomie oleju w silniku i ryzyku zatarcia. Szczególnie w przypadku agresywnej jazdy, taka informacja to jednak zbyt mało, by zauważyć nieprawidłowe działanie układu smarowania. W efekcie, do pojazdów sportowych często wykorzystuje się wskaźnik ciśnienia oleju.

Wskaźnik ciśnienia oleju pozwala kierowcy zauważyć nie tylko zbyt niskie, ale i zbyt wysokie ciśnienie oleju, albo też jego nieprawidłowy poziom przy danej pracy silnika. Znając optymalne parametry, użytkownik jednośladu może szybko zauważyć problemy ze smarowaniem i zareagować na nie na długo, zanim problemy doprowadzą do poważnych szkód w jednostce napędowej. Obok elementów uniwersalnych, akcesoryjny wskaźnik ciśnienia oleju można też spotkać jako produkt dedykowany, przygotowany tak, by nie zaburzyć, a czasem wręcz podkreślić styl danego jednośladu.

Mechaniczne i elektroniczne wskaźniki ciśnienia oleju w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wskaźniki ciśnienia oleju do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości, akcesoryjne wskaźniki ciśnienia oleju osobne i jako komplet z układem pomiarowym. Cechy i parametry wskaźnika znajdziesz klikając na produkt.