Menu

Wyświetlacze zmainy biegów motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 7

Wyświetlacze zmainy biegów motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Wyświetlacz biegów dla jeszcze lepszej kontroli pracy motocykla

Wyświetlacz biegów do motocykla to urządzenie informujące, który z biegów jest w danej chwili załączony w przekładni. Obecny w nowoczesnych jednośladach jako standardowe wyposażenie, wyświetlacz zmiany biegów do motocykla można nabyć także do innych pojazdów jako akcesorium montowane zwykle na kierownicy.

Do czego przydaje się motocyklowy wyświetlacz biegów?

Aby lepiej wykorzystać moc i moment obrotowy silnika, albo też zmniejszyć zużycie paliwa, ogromna większość pojazdów silnikowych jest wyposażona w skrzynię biegów. Nie zawsze jednak, kierowca był informowany o tym, który bieg jest załączony. Widać to szczególnie w przypadku motocykli, gdzie ze względu na położenie i konstrukcję układu, nie można tego zrobić korzystając tylko z mechanizmu zmieniającego bieg. Z pomocą przychodzi tu wyświetlacz biegów, który w starszych pojazdach jest obecny zwykle jako akcesoryjny wyświetlacz biegów motocykla uniwersalny.

Wyświetlacz zmiany biegów do motocykla z różnymi typami czujników

Choć wszystkie wyświetlacze biegów wykonują tą samą funkcję, mogą różnić się źródłem informacji o biegu. Najprostsze akcesoria, prócz samego wyświetlacza montowanego przy kierownicy, posiadają zestaw elementów wychwytujących ruch dźwigni zmiany biegów. Bardziej skomplikowane korzystają tu z odczytu biegu przy określonej prędkości i określonej liczbie obrotów silnika.

Te drugie to jednak układu bardziej skomplikowane i zwykle łączone z modelem lub grupą modeli danej marki. Przy wszystkich, ograniczeniem może być natomiast konstrukcja silnika czy innych układów stosowanych w danym motocyklu. Z tego względu, wybierając wyświetlacz biegów motocykla uniwersalny należy zwrócić uwagę na to, przy jakich konstrukcjach silnika i motocykla może być on zamontowany. Brak rozeznania, podobnie jak błędy w montażu wyświetlacza nie pozwolą określić biegu lub będzie on wskazywał nieprawidłową informację.

Rozmaite wyświetlacze biegów do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wyświetlacze biegów do różnych typów motocykli i skuterów. Oferujemy proste wyświetlacze oparte na układach elektrycznych, jak i nowoczesne wyświetlacze biegów określające bieg z pomocą odczytów parametrów jazdy i ich analizy. Cechy i parametry danego wyświetlacza znajdziesz po kliknięciu na produkt.