Menu

Żarówki 12 V do świateł stopu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 17

Żarówki 12 V do świateł stopu do Najpopularniejszych motocykli

Żarówka światła stopu 12 V w nowoczesnym oświetleniu

Żarówki świateł stop to źródło światła lamp, które informują innych uczestników ruchu o hamowaniu motocykla. Obecne w nowoczesnych jednośladach, żarówki 12V świateł stop wymagają odporności na gwałtowne załączanie i nieregularną pracę. Zużyta lub uszkodzone żarówki świateł stopu grożą niebezpieczeństwem ma drodze i konsekwencjami prawnymi.

Żarówka światła stopu jedną z podstaw bezpieczeństwa

Żarówka do stopu to element jednej z podstawowych lamp motocykla dopuszczonego do ruchu. Żarówka światła stopu 12 V informuje innych kierowców o hamowaniu motocykla, co pozwala mu bezpiecznie zareagować na ten manewr. W lampie może być stosowana jedna żarówka światła stopu lub ich zestaw. Najczęściej są to proste żarówki halogenowe, przeźroczyste lub o barwie adekwatnej do koloru klosza lampy.

Żarówka do stopu o cechach określonych przez prawo

W przypadku kilku żarówek, te muszą mieć jednolitą barwę i jasność. Różnica może przynieść problemy podczas kontroli czy przeglądu motocykla. Groźniejsze jest jednak uszkodzenie, zużycie lub błędny dobór żarówki świateł stopu, w tym takiej o innym stosowanym napięciu. Szczególnie w ruchu miejskim, utrudni to szybką reakcję na hamowanie motocykla i może doprowadzić do kolizji. Żarówka światła stopu wymaga przez to regularnej kontroli i natychmiastowej wymiany w razie uszkodzenia.

Rozmaite, nowoczesne żarówki świateł stopu 12V w Gmoto.pl

U nas znajdziesz rozmaite żarówki świateł stop do układów 12V. Oferujemy żarówki w barwach białej i innych, o różnych wymiarach i parametrach pracy. Cechy i parametry danej żarówki są dostępne po kliknięciu na produkt.