Menu

Żarówki 12V do świateł drogowych i mijania

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 360

Żarówka 12V 35/35W BA20d

6,99 zł

Żarówka 12V 35/35W BA20d

            (43)

Żarówka 12V 35/35W Ba20d Narva

9,99 zł

Żarówka 12V 35/35W Ba20d Narva

            (3)

Żarówka JMP 12V 35/35W BA20d

14,03 zł

Żarówka JMP 12V 35/35W BA20d

            (7)

Żarówka H6M 12V 35/35W P15D-25-1

9,99 zł

Żarówka H6M 12V 35/35W P15D-25-1

              (1)

Żarówka JMP 12V 25/25W BA20d

16,97 zł

Żarówka JMP 12V 25/25W BA20d

            (1)

Żarówka 12V 15W P26S

4,99 zł

Żarówka 12V 15W P26S

            (1)

Żarówki 12V do świateł drogowych i mijania do Najpopularniejszych motocykli

Żarówki do świateł mijania 12V to podstawowe źródło światła w motocyklu

Żarówki świateł do mijania 12V to standardowe źródło światła w lampach przednich nowoczesnego motocykla. Dostępne w rozmaitej formie, żarówki do świateł mijania zapewniają odpowiednie oświetlenie drogi przed motocyklem i widoczność jednośladu przez pojazdy poruszające się w przeciwnym kierunku. Uszkodzona, nieodpowiednio dobrana lub niehomologowana żarówka światła mijania grozi problemami natury prawnej, a przede wszystkim pogorszoną widocznością w trakcie jazdy.

Halogenowa żarówka światła mijania to wciąż standard w wielu jednośladach

Przez lata, motocyklowe lampy przednie przeszły wiele ważnych zmian, i podobnie wielu modyfikacjom ulegały żarówki do świateł mijania. Wciąż jednak, tanim i praktycznym źródłem światła dla lampy przedniej motocykla pozostaje żarówka halogenowa. Dzięki odpowiedniej jakości i zbalansowaniu jej wytrzymałości z natężeniem generowanego światła, halogenowe żarówki do świateł mijania 12V w zupełności wystarczają do odpowiednio mocnego oświetlenia przestrzeni przed motocyklem, a przy tym nieoślepienia kierowców pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Halogenowe żarówki świateł mijania przygotowane do różnych typów lamp

Rozwój lamp przednich sprawił, że żarówki do świateł mijania możemy dziś spotkać w różnych odsłonach. Najbardziej typowymi, znanymi również z lamp samochodowych są żarówki do świateł mijania 12V typu H1, H7 i H4. H1 i wykorzystująca nowsze rozwiązania żarówka H7 to żarówki jednowłóknowe stosowane w reflektorach, gdzie światła mijania i światła drogowe wymagają osobnych żarówek. Tam, gdzie żarówka światła mijania i drogowego w reflektorze to ten sam produkt, stosowane są dwuwłóknowe żarówki samochodowe H4. Jeszcze jednym typem żarówek znanym z samochodów są H3. Są to żarówki lamp przednich o nietypowej konstrukcji i łączeniu. W motocyklach, żarówki tradycyjne tego typu są stosowane jako źródło lamp lightbar.

Specjalne żarówki do świateł mijania 12V przygotowane do motocykli

Obok tych znanych z samochodów żarówek H7, H4 czy H1, żarówka do świateł mijania może być też produktem przygotowanym specjalnie dla motocykli. Może być to skutek mniejszej ilości energii generowanej przez układ elektryczny jednośladu lub nietypowej konstrukcji gniazda. Opisane jako żarówki halogenowe HS1 czy HS5, typowo motocyklowe żarówki do świateł mijania mają zwykle bardzo specyficzną konstrukcję i nie są możliwe do zastąpienia żarówkami o popularniejszym typie źródła światła.

Warto zwrócić uwagę na parametry, jakość i homologację żarówki do świateł mijania

Przy wyborze żarówki do świateł mijania 12V warto zwrócić też uwagę na inne cechy. Jest to ważne szczególnie w przypadku tańszych produktów. Mocniejsze źródło światła może być tam okupione krótszą żywotnością żarówki, a żarówka światła mijania o długim okresie działania może nie dawać światła o wymaganej jakości. Problemem mogą być też żarówki niehomologowane, pośród których często można znaleźć żarówkę imitującą droższe światła ksenonowe. W końcu, niskiej jakości żarówka do świateł mijania jest też mniej odporna na drgania. Wszystko to odbije się na bezpieczeństwie jazdy, a także na utracie dowodu rejestracyjnego w trakcie kontroli.

Rozmaite żarówki do świateł mijania 12V wysokiej jakości w Gmoto.pl

U nas znajdziesz żarówki do świateł mijania 12V cenionych producentów. Oferujemy szeroką gamę żarówek różnego typu, w tym nowoczesne, jednowłóknowe żarówki H7 12V o różnych parametrach. Cechy i parametry danej żarówki są dostępne po kliknięciu na produkt.