Menu

Żarówki 6V do świateł drogowych i mijania

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Żarówki 6V do świateł drogowych i mijania do Najpopularniejszych motocykli

Żarówki do świateł mijania i drogowych 6V znane z kultowych motocykli PRL

Żarówki do świateł mijania i drogowych 6V to źródła światła lamp motocyklowych, które są zasilane przez układ elektryczny o napięciu 6V. Stosowana głównie do reflektorów w motocyklach historycznych i skuterach, żarówka do świateł mijania 6V jest podstawą oświetlenia przestrzeni przed motocyklem i możliwości zauważenia jednośladu przez uczestnika ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku. Uszkodzona, źle dobrana lub niehomologowana żarówka światła mijania 6V może wyraźnie obniżyć bezpieczeństwo jazdy i grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w przypadku kontroli.

Żarówka do świateł mijania 6V stosowana głównie w starszych jednośladach

Ogromna większość nowoczesnych motocykli jest wyposażona w układ elektryczny korzystający z prądu o napięciu 12 woltów. Powodem tego jest mnogość urządzeń zasilanych prądem elektrycznym i potrzeba stałego, odpowiednio mocnego ich zasilania. Kilkadziesiąt lat temu, takich urządzeń w motocyklu było dużo mniej, przez co układ elektryczny był dużo prostszy i korzystał z prądu o niższych parametrach. Właśnie dlatego, żarówka do świateł mijania 6V jest spotykana dziś głównie w motocyklach historycznych lub takich, które korzystają z minimalnej ilości urządzeń zasilanych elektrycznie.

Żarówka światła mijania uległa przez lata sporym zmianom

Stosowane przez lata jako główne źródło światła lamp motocyklowych, żarówki do świateł mijania 6V ulegały sporym zmianom. Obok prostych żarówek stosowanych do najróżniejszych lamp motocyklowych, w tym świateł pozycyjnych, pojawiły się halogenowe żarówki 6V przygotowane specjalnie do świateł mijania i drogowych. Znane z oferty żarówek samochodowych, żarówki halogenowe można spotkać jako jednowłóknowe żarówki H7 i H1 albo też dwuwłóknowe żarówki H4, przygotowane do pracy w lampach odpowiednio z osobnymi źródłami światła dla świateł mijania i drogowych oraz jedną żarówką pełniącą obie te funkcje. Nawet typowe żarówki o mocowaniu BA przeszły sporo zmian. Ich nowoczesne zamienniki wyraźnie różnią się jakością światła i żywotnością od fabrycznych pierwowzorów, co wyraźnie wpływa na światła drogowe i mijania.

Żarówka świateł mijania 6V warta uwagi ze względu na parametry światła i żywotność

Żarówka do świateł mijania 6V często jest produktem tańszym od jej odpowiednika do układu 12V. Szczególnie wtedy warto uważać na produkty podkreślające jedną z oczekiwanych cech żarówki świateł mijania czy drogowych. Mocna żarówka światła mijania 6V może osiągać to kosztem żywotności, szybko ulegając zużyciu. Z drugiej strony, wyjątkowo żywotna, niedroga żarówka do świateł mijania 6V może nie dawać wystarczająco mocnego światła wymaganego przepisami. Z tego powodu, warto stawiać na dobre żarówki do świateł mijania 6V wyższej jakości i cenionych producentów, zapewniające natężenie światła i żywotność na odpowiednim poziomie.

Nieprawidłowa żarówka do świateł mijania grozi rozmaitymi konsekwencjami

Jeszcze jedną kwestią jest homologacja żarówki do świateł drogowych czy mijania i wykorzystywanie jej do imitowania innych typów świateł. Choć jest to bardziej popularne w przypadku żarówek 12V, także żarówki do świateł mijania 6V można spotkać w wersji imitującej inny typ lampy przedniej. W każdym przypadku warto sprawdzić, czy żarówka 6V jest dopuszczona do użycia w ruchu ulicznym. Brak homologacji danego typu oświetlenia grozi zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w trakcie kontroli. Najczęściej taka żarówka światła mijania 6V jest też wyraźnie gorsza pod kątem samej funkcji, co ryzykuje niedostatecznym oświetleniem drogi i pojazdu przez reflektory w nocy lub w trudnych warunkach atmosferycznych.

Nowoczesne żarówki do świateł mijania 6V w wielu odsłonach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości żarówki do świateł mijania i drogowych 6V. Oferujemy żarówki standardowe znane z motocykli historycznych, jak i nowoczesne ich odpowiedniki. Cechy i parametry danej żarówki są dostępne po kliknięciu na produkt.