Menu

Zaślepki piasty

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 68

Dekiel ozdobny bębna przód aluminium typ 2

45,00 zł

Dekiel ozdobny bębna przód aluminium typ 2

            (2)

Pokrywa piasty plastik

19,99 zł

Niedostępny

Pokrywa piasty plastik

            (1)

Zaślepka koła kapsel Vespa

9,50 zł

Niedostępny

Zaślepka koła kapsel Vespa

Dekiel piasty koła Camso ATV

1 407,10 zł

Niedostępny

Dekiel piasty koła Camso ATV

Zaślepki piasty do Najpopularniejszych motocykli

Zaślepki piasty ważnymi, choć błahymi elementami koła

Zaślepka piasty to element osi koła motocykla, który zamyka przestrzeń piasty i montażu felgi. Choć często prosta i niedroga, zaślepka piasty koła to ważny element osi chroniący ją przed czynnikami zewnętrznymi czy uderzeniami. Ze względu na położenie, zaślepka piasty koła nierzadko jest wykorzystywany do urozmaicenia wyglądu jednośladu.

Zaślepka piasty dla ochrony mocowania koła przed czynnikami zewnętrznymi

Jednym z najważniejszych elementów osi koła jest jego piasta, czyli mechanizm ograniczający ruch koła po osi tylko do ruchu obrotowego. Ze względu na konstrukcję, piasta koła wymaga ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i zabrudzeniem, inaczej łożysko koła szybko ulegnie zużyciu i utrudni obrót koła lub poluzuje jego pozycję. Prostym elementem ochronnym jest tu zaślepka piasty koła. Określana też jako dekiel piasty, zaślepka piasty zamyka przestrzeń piasty, nie dopuszczając do dostania się tam brudu czy wody.

Dekle piasty koła dla ochrony, ale i wyglądu

Szczególnie w przypadku pojazdów terenowych, zaślepki piast kół to także elementy chroniące układ przed uderzeniami w przeszkody. Jednocześnie, to właśnie takich pojazdach najczęściej spotyka się urozmaicone kolorystycznie lub wzorem zaślepki piasty umieszczane w miejscu standardowych elementów. Urozmaicające wygląd maszyny zaślepki piasty należy jednak dobierać przede wszystkim pod kątem właściwości praktycznych i precyzyjnie montować. W razie uszkodzenia powstałego nawet podczas demontażu piasty, zaślepka piasty koła będzie wymagała wymiany.

Standardowa i urozmaicona zaślepka piasty koła w Gmoto.pl

U nas znajdziesz zaślepki piasty koła do wielu modeli motocykli. Oferujemy standardowe, czarne i chromowane zaślepki piast kół do jednośladów historycznych i nowoczesnych, jak też kolorowe lub urozmaicone wzorem, nietypowe zaślepki piasty dedykowane do konkretnych maszyn. Cechy i parametry zaślepki piasty znajdziesz klikając na produkt.