Menu

Zawory wydechowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Zawory wydechowe do Najpopularniejszych motocykli

Zawory wydechowe silnikowe dla kontroli wypływu spalin z cylindra

Zawory wydechowe silnika to elementy odpowiedzialne za wyprowadzenie spalin z komory spalania silnika. Obecne w głowicy silnika zawory wydechowe oddzielają przestrzeń cylindra od kolektora wydechowego, umożliwiając przepływ spalin tylko przy odpowiedniej pozycji rozrządu. Uszkodzony zawód wydechowy grozi problemami z pracą silnika i uszkodzeniami układu wydechowego.

Zawory wydechowe uzależniają wyprowadzenie spalin od położenia tłoka

Zawory wydechowe i ssące to kluczowe elementy przestrzeni spalania mieszanki. Pojedynczy lub w grupach, zawór wydechowy pozwala kontrolować wypływ spalin z cylindra przez położenie tłoków. W praktyce, w silniku czterosuwowym zawór wydechowy uzależnia wypływ spalin od suwu wydechu tłoka, otwierając spalinom wyjście z komory spalania.

Wymagania stawiane przez zawór wydechowy

Same zawory wydechowe silnikowe nie należą do elementów szybko się zużywających. Ważna jest jednak jego odpowiednia jakość. Niskiej jakości zawór wydechowy szybko ulegnie uszkodzeniu wskutek temperatur i ciśnień panujących w układzie. W efekcie, zawór wydechowy utrudni wypływ spalin z cylindra lub rozszczelni komorę spalania.

Uszkodzony zawór wydechowy groźny dla silnika i wydechu

W zdecydowanie częstszym, drugim przypadku, objawem uszkodzenia zaworu wydechowego będą hałasy i tak zwane strzały spowodowane wypływem mieszanki i jej wybuchem w wydechu. Obok gorszej pracy silnika, może to doprowadzić do uszkodzenia elementów wydechu. Z tego względu, na takie objawy warto reagować i sprawdzać stan zaworów, a zużyte zawory wydechowe wymienić, najlepiej w komplecie dla równego zużycia wszystkich elementów.

Wysokiej jakości zawory wydechowe silnikowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz zawory wydechowe silnikowe do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości zawory cenionych producentów części silnikowych, na czele z firmą Vesrah. Cechy i parametry danego zaworu są dostępne po kliknięciu na produkt.