Części do MV Agusta

Najpopularniejsze modele

motocykle MV Agusta - logo

Charakterystyka marki

MV Agusta to włoska firma założona w Mediolanie w 1945 roku. Firma zajmuje się produkcją motocykli sportowych, wykorzystywane w wyścigach samochodowych. Jest to jedna z najsłynniejszych firm produkujących motocykle na świecie. Za ojca firmy i jej sukcesu uważa się Vincenzo Augusta.  Fakt, że pojazdy tej firmy odnosiły spektakularne sukcesy na torach wyścigowych zdecydowanie przyczyniły się do wzrostu popularności firmy.

Oficjalnie na rynku firma zaistniała w 1978 gdy jej właściciel Cagiva stał się producentem motocykli. Przejmując mniejsze firmy w Europie takie jak np. szwajcarską Moto Morni Husavarna. Wszystko to przyczyniło się do tego, że firma zaczęła odnosić sukcesy na międzynarodowych rynkach.  Słynny model F4 powstał w 1997 i od razu stał się punktem odniesienia przy produkcji wszystkich motorów na rynku należących do tego segmentu pojazdów.

I choć również firmy MV Agustanie nie ominął kryzys gospodarczy i firma popadła w pewne problemy finansowe to obecnie za sprawą nowego właściciela-Claudia Castiglioni, jego syna oraz zespołu złożonego z miłośników motocykli, który dba o odpowiednią reputację i rozwój firmy, na nowo odzyskuje ona swoją pozycję na rynku. Modelem flagowym firmy obecnie jest ulepszona wersja modelu F4R oraz nowe modele F3 i F3 Brutale.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe