Motocykle Sachs

Najpopularniejsze modele Sachs

Charakterystyka marki

Na początku sierpnia 1895 roku w niemieckim mieście Schweinfurc stworzono spółkę o dość skomplikowanej nazwie Schweinfurter Präzisions-Kugellagerwerke Fichtel & Sachs. Firmę założyło dwóch przedsiębiorców, a jednocześnie konstruktorów –Ernst Sachs oraz Karl Fichter. W początkowym zamyśle stworzona firma zajmowała się produkowaniem łożysk kulkowych oraz piast do rowerów.  Jednym z  pierwszych sukcesów firmy było wprowadzenie na rynek tzw. wolnego koła.

W 1911 roku zmarł jeden ze wspólników- Karl Fichtel.  W tym czasie przedsiębiorstwo zatrudniało około 7000 osób.  Ponad dziesięć lat później, a dokładnie  w 1923 roku, firma została przekształcona w spółkę, a jeden z jej oddziałów- produkcje łożysk kulkowych przeniesiono do Szwecji.

 Głównym profilem działań firmy począwszy od 1929 roku, aż do 1996 roku była produkcja różnego rodzaju silników. Na początku lat 70-tych firma rozpoczęła produkcję motocykla, który od razu stał się hitem na rynku pojazdów. Był to model Herkules produkowany z silnikiem Wankla. Był to pierwszy na rynku motocykl takiego typu. Zawierał on najnowsze na tamten czas rozwiązania technologiczne oraz ciekawą stylistykę.

Założyciel firmy Ernst Sachs zmarł w 1932, a Jego syn aby uczcić pamięć ojca ufundował miary stadion. Większość udziałów firmy zostało  sprzedane w 1987 spółce Mannesmann AG, a od 1997 zmieniona nazwę firmy na Mannesmann Sachs AG.

Pozostałe modele Sachs

Poniżej znajduje się lista modeli Sachs do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

4
A
B
D
E
F
H
K
L
M
O
P
Q
R
S
T
X
Z
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe