Części do Sachs

Najpopularniejsze modele

motocykle Sachs - logo

Charakterystyka marki

Na początku sierpnia 1895 roku w niemieckim mieście Schweinfurc stworzono spółkę o dość skomplikowanej nazwie Schweinfurter Präzisions-Kugellagerwerke Fichtel & Sachs. Firmę założyło dwóch przedsiębiorców, a jednocześnie konstruktorów –Ernst Sachs oraz Karl Fichter. W początkowym zamyśle stworzona firma zajmowała się produkowaniem łożysk kulkowych oraz piast do rowerów.  Jednym z  pierwszych sukcesów firmy było wprowadzenie na rynek tzw. wolnego koła.

W 1911 roku zmarł jeden ze wspólników- Karl Fichtel.  W tym czasie przedsiębiorstwo zatrudniało około 7000 osób.  Ponad dziesięć lat później, a dokładnie  w 1923 roku, firma została przekształcona w spółkę, a jeden z jej oddziałów- produkcje łożysk kulkowych przeniesiono do Szwecji.

 Głównym profilem działań firmy począwszy od 1929 roku, aż do 1996 roku była produkcja różnego rodzaju silników. Na początku lat 70-tych firma rozpoczęła produkcję motocykla, który od razu stał się hitem na rynku pojazdów. Był to model Herkules produkowany z silnikiem Wankla. Był to pierwszy na rynku motocykl takiego typu. Zawierał on najnowsze na tamten czas rozwiązania technologiczne oraz ciekawą stylistykę.

Założyciel firmy Ernst Sachs zmarł w 1932, a Jego syn aby uczcić pamięć ojca ufundował miary stadion. Większość udziałów firmy zostało  sprzedane w 1987 spółce Mannesmann AG, a od 1997 zmieniona nazwę firmy na Mannesmann Sachs AG.

Wszystkie modele Sachs

Poniżej znajduje się lista modeli Sachs do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

49er

4Rock

ATV

B

Bee

Dirty Devil

Eagle

Futuro

Helix

KX-5

KX

Limbo

Little Devil

MadAss

MX-1

Optima

Prima

Prima-E

Prima GT

Quattrocento

Reggae

Roadster

S

Saxonette

Speedforce

Speedjet

Splinter

Squab

SR

Swing

SX1

SX2

T-Rex

X-Road

XTC

XTC-N

ZX

ZZ

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe