Menu

Lakiery do silników motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 9

Lakier do silników motocyklowych dla wyglądu i ochrony jednostki napędowej

Lakier do silników to specjalny lakier przeznaczony do użycia na powierzchni jednostki napędowej motocykla. Odporne na działanie wysokich temperatur preparaty takie, jak lakier do malowania bloków silników, lakiery do silników chronią jego powierzchnie przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi, a w niejednym przypadku także urozmaicają wygląd tej części motocykla.

Lakiery do malowania powierzchni przede wszystkim dla ochrony

Choć lakiery często kojarzą się z gamą produktów nadających powierzchni kolor, nie jest to ich podstawowe zadanie. Widać to szczególnie, gdy popatrzymy na lakiery do motocykli. Lakier przeznaczony do tych pojazdów przede wszystkim chroni przed brudem, kurzem i innymi czynnikami mogącymi doprowadzić do uszkodzeń danych powierzchni. Z tego względu, nie wszystkie lakiery to produkty kolorowe. Lakier przeznaczony do motocykli to nierzadko spray bezbarwny, którego jedynym zadaniem jest nadanie powierzchni warstwy ochronnej.

Czym wyróżniają się lakiery do malowania bloków silnika?

Pod kątem cech, lakiery do silników nie wyróżniają się spośród podobnych produktów. Lakier do silnika motocyklowego to przede wszystkim substancja ochronna, uodparniająca silnik na rozmaite czynniki zewnętrzne. Z tego względu sam lakier do silnika także musi posiadać odpowiednią odporność, zarówno na czynniki związane z jazdą motocyklem, jak i z pracą silnika.

Lakiery do malowania bloków silników nie mogą tracić swoich cech mimo narażenia na działanie wysokich temperatur czy drgania. Lakier przeznaczony do metalowych powierzchni silnika musi być też odporny na płyny wykorzystywane przez silnik, a więc paliwa, oleje czy inne chemikalia.

Lakiery do silników urozmaicą wygląd klasycznego jednośladu

Lakiery do malowania bloków silników mają zastosowanie szczególnie tam, gdzie silnik nie jest zabezpieczony dodatkowymi osłonami. Typowym przykładem są tu motocykle chopper czy cruiser, gdzie odporny na wysoką temperaturę lakier do silników należy do podstaw ochrony jednostki napędowej.

Jednocześnie, dostępny zwykle jako spray lakier do silników jest też sposobem na urozmaicenie wygląd tej części jednośladu. Lakier przeznaczony do silników pozwala nadać jednostce napędowej blask, warstwę chromowaną czy dopasować motor do innych elementów motocykla nadając elementom silnika odpowiedni kolor.

Odporne na wysoką temperaturę lakiery do silników w Gmoto.pl

W Gmoto.pl znajdziesz lakier do silników w wielu odmianach do różnych jednośladów. Oferujemy produkty do malowania bloków silników i innych części jednostki napędowej, typowo praktyczne oraz lakiery do silników łączące efekty ochronne z wizualnymi. Odporny na wysoką temperaturę, kurz czy czynniki atmosferyczne lakier do silników znajdziesz jako spray bezbarwny, czarny, srebrny i w wielu innych kolorach. Cechy i parametry produktu są dostępne po kliknięciu na produkt.