Motocykle Moto Guzzi

Charakterystyka marki

Początki firmy Moto Guzzi sięgają roku 1917, kiedy to we Włoszech w bazie lotniczej spotkali się dwaj przedsiębiorcy- konstruktorzy: Carlo Guzzi oraz Giorgio Parodi. To na tym spotkaniu pojawił się pomysł, aby stworzyć po zakończeniu wojny motocykl.  W założeniu miał on być symbolem nowej epoki, która wtedy się zaczęła. Zamiary konstruktorów udały się i w 1920 roku wykonano pierwszy prototyp motocykla. Ten pierwszy, prototypowy model miał silnik o jednym cylindrze, który w dodatku zamontowany był poziomo.

 

Firma bardzo szybko rozwijała się technologicznie i już w 1921 z fabryki wyjechało 17 modeli tego motocykla. Motocykle rozsławiły bez wątpienia miasteczko Mandello del lario, gdzie znajdowała się fabryka. Jak również stały się popularne na włoskich torach wyścigowych, gdzie odnosiły sukcesy.

 

Właściciele dbali o rozwój firmy, stosując co raz to nowe rozwiązania technologiczne jak i dbając o funkcjonalność i ciekawą stylistykę oferowanych modeli. I tak w 1928 roku na rynek wyjechało 78 motocykli, które miały resorowaną ramę. Przełomowy dla firmy był rok 1933 gdy to wyprodukowano pojazd o dźwięcznej nazwie „Bicilindirca”, który wyposażono w dwucylindrowy silnik w układzie V.

 

Po przerwie w produkcji, spowodowanej II wojną światową, firma w 1955 roku wypuściła na rynek model o wprost rewolucyjnych jak na lata 50-te rozwiązaniach technologicznych Motor miał aż ośmiocylindrowy silnik, a przy jego konstruowaniu zadbano o aerodynamikę. Po raz pierwszy maszyna była zaprezentowana miłośnikom motorów na zawodach Grand Prix Belgii.

 

Od 1960 roku firma rozpoczęła produkcję jednośladów na potrzeby włoskiej armii. Warto również zaznaczyć, że wyprodukowany przez nią silnik został wykorzystany w wojskowej ciężarówce. Firma Moto Guzzi cały czas dba o wszechstronny rozwój swoich pojazdów jak i wypuszcza na rynek co raz to nowe modle. Stosuje w sowich pojazdach najnowsze nowinki techniczne, ale nie zapominając o tradycji.

Pozostałe modele Moto Guzzi

Poniżej znajduje się lista modeli Moto Guzzi do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

2
B
C
D
G
L
M
N
Q
S
T
V
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe