Motocykle Rieju

Charakterystyka marki

Firma znajduje się w mieście Figueras w Katalonii i jest synonimem technologicznego rozwoju. Jest to producent małych motocykli, w których wykorzystywane są znane na całym świecie silniki Minarelii. Pojazdy tej marki dostępne są u dystrybutorów na całym świecie.

Początek powstania firmy to rok 1934, kiedy dwójka przyjaciół- Luis Riera Carré i Jaime Juanola Farres- młodych przedsiębiorców szukając swojego miejsca na rynku pracy założyła przedsiębiorstwo, które miało produkować części do rowerów. Od ich nazwisk tez powstałą nazwa firmy. Od razu chcieli rozpocząć budowę fabryki, ale najpierw hiszpańska woja domowa, a potem II wojna światowa pokrzyżowała ich szyki. Rząd skonfiskował niedokończony budynek fabryki urządził tam garaż dla samochodów armii.

Fabryka wznowiła swoją działalność w 1940 roku i wtedy to na szeroką skalę zaczęła produkować akcesoria rowerowe. Jednak właściciele mieli zdecydowanie większe ambicje w 1942 roku z fabryki wypuszczono pierwszy model roweru. Zaś pięć lat później Rieju wypuszcza na rynek pierwszy motorower.

Model ten był bardzo prosty w budowie, gdyż do tradycyjnego roweru włożono 38 cc silnik oraz połączono go z tylnym kołem. Osiągał on prędkość ok 40 km/h. Cały czas trwały prace nad udoskonaleniem tego modelu, zarówno pod względem technologicznym, jak i stylistycznym.

Przełomowy dla firmy był rok 1964, kiedy to podjęła ona współpracę z wymienioną już firmą Minarelii produkującą silniki. Z zastosowaniem tych silników pojazdy osiągały zawrotną jak na tamte czasy prędkość do 70km/h.  Zaś na początku lat 90-tych XX wieku rozpoczęto sprzedaż pojazdów Rieju. I jak się szybko okazało eksport ich był strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Obecnie firma produkuje pojazdy wykorzystując również do nich silnik Yamahy.

Pozostałe modele Rieju

Poniżej znajduje się lista modeli Rieju do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

B
C
D
F
L
M
N
P
R
S
T
W
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe