Menu

Prostowniki i ładowarki do akumulatorów

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 209

Ładowarka do akumulatorów Oxford Oximiser 900

217,00 zł

Ładowarka do akumulatorów Oxford Oximiser 900

            (1)

Ładowarka akumulatorów Unit 6V 12V 6,5A

182,33 zł

Ładowarka akumulatorów Unit 6V 12V 6,5A

            (1)

Ładowarka do akumulatorów Oxford Oximiser 601

185,00 zł

Ładowarka do akumulatorów Oxford Oximiser 601

            (2)

Ładowarka do akumulatorów Ctek MXS 5.0

604,52 zł

Ładowarka do akumulatorów Ctek MXS 5.0

            (1)

Ładowarka do akumulatorów Oxford Oximiser 600

144,00 zł

Ładowarka do akumulatorów Oxford Oximiser 600

            (2)

Prostownik do akumulatora przydatny nie tylko po zimowej przerwie

Ładowarka do akumulatora to urządzenie, które pozwala uzupełnić energię gromadzoną w akumulatorze motocyklowym. Prostownik do akumulatora pozwala doładować akumulator po zimie czy rozładowaniu, a bardziej rozwinięta ładowarka do akumulatora motocyklowego pomoże w utrzymaniu go w dobrym stanie.

Ładowarka do akumulatora to nie tylko prostownik

Prąd w układzie motocykla różni się od tego z sieci elektrycznej. Trzeba tu zmienić napięcie z 230 na 12 lub 6 woltów i charakterystykę z przemiennego na stały. Na wykresie jest to „wyprostowanie” linii, stąd ładowarka do akumulatora jest nazywana prostownikiem. Ładowarka do akumulatora motocyklowego to jednak nie tylko prostownik do ładowania akumulatora, gdyż niezbędny jest też transformator zmieniający napięcie.

Nowoczesny prostownik do akumulatora nie tylko ładuje

Prostownik do ładowania akumulatorów ma doładować akumulator, czyli zwiększyć napięcie do wymaganego w układzie. Nowoczesny prostownik do akumulatora może jednak dużo więcej. Dzięki dodatkowym elementom, ładowarka do akumulatora żelowego czy klasycznego kwasowo-ołowiowego pozwala określić stan akumulatora, a nawet go odsiarczyć i uratować po rozładowaniu.

Standardowy prostownik do ładowania akumulatora trzeba odłączyć po ładowaniu

Starsza ładowarka do akumulatora może być podłączona do niego tylko do momentu jego naładowania. Dalsze podłączenie grozi zaburzeniem jego pracy i uszkodzeniem. Dziś ten problem eliminują mikroprocesory, które kontrolują ładowanie i pozwalają ładować w różnych sytuacjach.

Prostownik do akumulatora z mikroprocesorem można podłączać przez całą zimę

Dzięki mikroprocesorom, nowoczesny prostownik do ładowania akumulatora może być wykorzystany mimo braku czasu. Taki prostownik do akumulatora można podłączyć bez odłączenia akumulatora od motocykla i zostawić mimo naładowania akumulatora. W efekcie, ładowarka do akumulatora żelowego czy kwasowo-ołowiowego może być podłączona nawet przez całą zimę.

Ładowarka do akumulatora żelowego, standardowego i innych typów w Gmoto.pl

U nas dostępna jest ładowarka do akumulatora motocyklowego w wielu odmianach. Nasza oferta to między innymi ładowarka do akumulatora żelowego, kwasowo-ołowiowego czy litowo-jonowego, standardowa i z dodatkowymi funkcjami. Cechy danej ładowarki znajdziesz klikając na produkt

.