Motocykle Benelli

Charakterystyka marki

            O tym, jak wiele wydarzyć może się w pozornie prozaicznym, zwyczajnym warsztacie, wie każdy, kto poznał historię włoskiej marki Benelli. Wszystko zaczęło się w tętniącej życiem kulturowym miejscowości Pesaro, zlokalizowanej w środkowej części Włoch, gdy w roku 1911 wdowa i zarazem matka sześciu synów, Teresa Benelli zainwestowała rodzinny majątek w rodzinne przedsiębiorstwo. Celem, jaki kierował wówczas panią Benelli, było zapewnienie synom stabilizacji finansowej i stałej pracy. Wówczas, nikt nie zdawał sobie jeszcze sprawy z tego, że inwestycja włoskiej rodziny z prowincji di Pesaro e Urbino, nie będzie bynajmniej jednym z wielu przedsięwzięć tego typu.

            Sześciu synów, Giuseppe, Giovanni, Francesco, Filippo, Domenico oraz Antonio zwany "Tonino", posiadało wspólną pasję. Pasją tą była motoryzacja i dlatego też, "Benelli Garage", czyli "Warsztat Mechaniczny Benelli," szybko stał się szczególnym miejscem nie tylko wykonywania pracy, ale także rozwoju pasji. Do głównych zadań braci Benelli należało serwisowanie pojazdów osobowych, zarówno samochodów, jak i motocykli, przy czym rozpoczęcie produkcji, nastąpiło znacznie później, w roku 1920.

            Rok 1920, jest dla marki Benelli szczególny. To właśnie wtedy, zaprojektowany i wyprodukowany został jednocylindrowy silnik dwusuwowy. Projekt ten, innowacyjny i śmiały, poprzedził powstanie pierwszego motocykla Benelli. Maszyna ta, dysponowała swoim własnym silnikiem, jakiego nie posiadał żaden z ówczesnych motocykli. Historia rodzinnej firmy, sprostać musiała trudom czasu wojny, kiedy to fabryka Benelli uległa zniszczeniu. Następnym zagrożeniem, okazała się konkurencja, gdy japońskie koncerny podjęły rywalizację z włoskim rynkiem motocyklowym. Rywalizacja ta, zakończyła się upadkiem Benelli, który to trwał aż do dnia, w którym Andrea Merloni dokonał niejako rezurekcji koncernu w roku 1995. Pierwszym krokiem, który rozpoczął niejako długą drogę Benelli do powrotu czasów świetności było wprowadzenie oferty włoskich skuterów, co okazało się dużym sukcesem i z tego tytułu, powrócono także do produkcji ciężkich motocykli.

Pozostałe modele Benelli

Poniżej znajduje się lista modeli Benelli do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

2
3
4
5
6
7
A
B
C
D
I
K
L
M
N
P
Q
R
S
T
V
X
Z
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe