Części do Benelli

Najpopularniejsze modele

motocykle Benelli - logo

Charakterystyka marki

            O tym, jak wiele wydarzyć może się w pozornie prozaicznym, zwyczajnym warsztacie, wie każdy, kto poznał historię włoskiej marki Benelli. Wszystko zaczęło się w tętniącej życiem kulturowym miejscowości Pesaro, zlokalizowanej w środkowej części Włoch, gdy w roku 1911 wdowa i zarazem matka sześciu synów, Teresa Benelli zainwestowała rodzinny majątek w rodzinne przedsiębiorstwo. Celem, jaki kierował wówczas panią Benelli, było zapewnienie synom stabilizacji finansowej i stałej pracy. Wówczas, nikt nie zdawał sobie jeszcze sprawy z tego, że inwestycja włoskiej rodziny z prowincji di Pesaro e Urbino, nie będzie bynajmniej jednym z wielu przedsięwzięć tego typu.

            Sześciu synów, Giuseppe, Giovanni, Francesco, Filippo, Domenico oraz Antonio zwany "Tonino", posiadało wspólną pasję. Pasją tą była motoryzacja i dlatego też, "Benelli Garage", czyli "Warsztat Mechaniczny Benelli," szybko stał się szczególnym miejscem nie tylko wykonywania pracy, ale także rozwoju pasji. Do głównych zadań braci Benelli należało serwisowanie pojazdów osobowych, zarówno samochodów, jak i motocykli, przy czym rozpoczęcie produkcji, nastąpiło znacznie później, w roku 1920.

            Rok 1920, jest dla marki Benelli szczególny. To właśnie wtedy, zaprojektowany i wyprodukowany został jednocylindrowy silnik dwusuwowy. Projekt ten, innowacyjny i śmiały, poprzedził powstanie pierwszego motocykla Benelli. Maszyna ta, dysponowała swoim własnym silnikiem, jakiego nie posiadał żaden z ówczesnych motocykli. Historia rodzinnej firmy, sprostać musiała trudom czasu wojny, kiedy to fabryka Benelli uległa zniszczeniu. Następnym zagrożeniem, okazała się konkurencja, gdy japońskie koncerny podjęły rywalizację z włoskim rynkiem motocyklowym. Rywalizacja ta, zakończyła się upadkiem Benelli, który to trwał aż do dnia, w którym Andrea Merloni dokonał niejako rezurekcji koncernu w roku 1995. Pierwszym krokiem, który rozpoczął niejako długą drogę Benelli do powrotu czasów świetności było wprowadzenie oferty włoskich skuterów, co okazało się dużym sukcesem i z tego tytułu, powrócono także do produkcji ciężkich motocykli.

Wszystkie modele Benelli

Poniżej znajduje się lista modeli Benelli do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

250

254

2C

304

354

402

491

500

504

654

752

Adiva

BN

BX

Caffe Nero

Devil

Imperiale

K2

Leoncino

Macis

Naked

Pepe

Pepe LX

Quattronove

Razio

RS

Sei

Spring

TNT

TNT Cafe Racer

TNT Century Racer

TNT Naked

TNT Sport

TNT Sport Evo

TNT Titanium

Tornado

Tre-K

TRK 502

Velvet

X

X 49

Zen Zero

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe