Menu

Kleje montażowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 76

Kleje montażowe łączą i nie dopuszczą do drgań elementów

Kleje montażowe to gama produktów chemicznych, które w motocyklach stosuje się do trwałego łączenia wymagających tego elementów. Wykorzystywany tak przy nadwoziu, jak i przy łączeniu części mechanizmów, odpowiedni klej montażowy zapobiega luzom i drganiom elementów oraz pozwala w prosty sposób usunąć rozmaite uszkodzenia.

Kleje do gwintów dla jeszcze lepszego łączenia śrubami

Ze względu na swoje zastosowanie, kleje montażowe można podzielić na kilka grup. Najbardziej typowym jest klej do gwintów wykorzystywany przy łączeniach śrubami. Klej do gwintów umacnia takie łączenie, zmniejszając ryzyko poluzowania elementów wskutek choćby drgań. Podobnie, jak klej do gwintów działa również klej montażowy wykorzystywany przy przednich i tylnych piastach czy wałach. Także i tu mocny klej montażowy wyraźnie zwiększy wytrzymałość łączenia i pozwoli przenieść większy moment.

Klej montażowy przydatny w miejscach, gdzie nie sprawdzi się spaw

Kleje montażowe to jednak nie tylko kleje do gwintów, ale i też środki do trwałego łączenia rozmaitych elementów motocykla. W niejednym przypadku, klej montażowy zapewnia połączenie lepsze, niż spaw, eliminując przy tym wady spawania elementów metalowych. Takie kleje montażowe to też prosty sposób na usunięcie pęknięcia i innego uszkodzenia pojedynczego elementu.

Co warto wiedzieć stawiając na kleje montażowe?

Pod kątem obostrzeń, kleje montażowe wymagają przede wszystkim ścisłego doboru do materiałów, z jakich wykonane są łączone elementy. Nawet względnie uniwersalny klej montażowy czy klej do gwintów ma ograniczony zakres materiałów i parametrów środowiska pracy, przy których zapewni skuteczne i wytrzymałe łączenie. Podobnie ważny jest sam montaż, ściśle określony dla danego kleju. Nawet niewielkie odejście od procedury montażu sprawi, że klej do gwintów i inny klej montażowy nie uzyska odpowiednich właściwości i w praktyce wyraźnie osłabi łączenie.

Klej do gwintów i inny klej montażowy w wielu odmianach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kleje montażowe cenionych producentów. Oferujemy kleje do gwintów do zastosowania przy rozmaitych śrubach obecnych w motocyklach, a także mocne kleje montażowe do łączenia elementów metalowych, plastikowych i innych. Informacje i obostrzenia dotyczące danego kleju znajdziesz po kliknięciu na produkt.