Menu

Śruby i korki motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 2213
Śruby silnika WSK 125

11,00 zł

Śruby silnika WSK 125

   (47)
Śruba spustu oleju Romet

4,49 zł

Śruba spustu oleju Romet

   (13)
Śruby silnika WSK 175

14,00 zł

Śruby silnika WSK 175

   (7)
Śruby silnika SHL M11

14,99 zł

Śruby silnika SHL M11

   (4)
Śruba wlewu oleju Romet

12,99 zł

Śruba wlewu oleju Romet

   (19)
Korek filtra oleju GY6 4T

7,00 zł

Korek filtra oleju GY6 4T

   (11)
Śruby silnika Jawa 350

12,00 zł

Śruby silnika Jawa 350

   (4)

Przeglądaj według producenta

Śruby i korki motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Śruby i korki do motocykli

Śruby i korki

Śruby i korki w motocyklu to elementy, które łączą lub zamykają poszczególne elementy mechanizmów jednośladu. Choć proste i zwykle należące do najtańszych elementów motocykla, śruby i korki są w praktyce kluczowe dla poprawnej pracy danego układu motocykla i wymagają dużej staranności przy doborze oraz montażu, szczególnie w przypadku tak ważnych układów, jak napędowy.

Dlaczego warto zadbać o dobre śruby silnika motocyklowego

Układy mechaniczne obecne szczególnie w nowoczesnych motocyklach są skomplikowanymi, złożonymi mechanizmami. Dla potrzeby ich kontroli i łatwej naprawy, ich obudowy zostały podzielone na szereg elementów. Niezbędne stało się przez to odpowiednie ich połączenie i uszczelnienie, co najczęściej jest realizowane przez zastosowanie specjalnych śrub i korków. Choć należą one do najprostszych typów elementów stosowanych w motocyklach, stosowane w silnikach mają niebagatelne znaczenie dla poprawnej pracy motoru. Niezwykle ważny jest tu zarówno ich dobór, jakość materiałów i wykonania, jak i ułożenie, a nawet siły wykorzystane przy montażu.

Szczególnie widać to w przypadku śrub, które stanowią podstawę dla połączenia kluczowych elementów silnika i układu przeniesienia napędu. Niedopasowane śruby motocyklowe, niska jakość ich materiału lub nieprawidłowy montaż grożą niemal natychmiastowym uszkodzeniem ważnego elementu jednostki napędowej, a przez to kosztami nieporównywalnie większymi, aniżeli cena pojedynczej śruby wyższej jakości. Podobne skutki może przynieść błąd w doborze lub montażu korków. Źle dobrany korek oleju grozi zabrudzeniem płynu niwelującego tarcia w mechanizmach, a w konsekwencji uszkodzenie powierzchni trących i zniszczenie elementów silnika czy skrzyni biegów.

Wysokiej jakości śruby do silnika motocyklowego w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są śruby i korki do wielu modeli motocykli i skuterów. Oferujemy śruby i korki wysokiej jakości, połączone w komplety dla danej maszyny lub pojedyncze. Cechy i parametry danego produktu oraz ewentualną listę modeli, do których pasuje są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.