Menu

Opony ATV Quad, terenowe i szosowe

Producent

Szerokość opony

Profil opony

Średnica

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Wystąpił problem, prosimy spróbować ponownie za chwilę.

Spróbuj ponownie

Tak, jak same quady, opony do quada przygotowane na różne typy dróg

Quady i pojazdy ATV kojarzą się głównie z jazdą w terenie. Niejeden posiadacz wyposaża więc koła do quada w opony quad terenowe nawet, gdy będzie on jeździł głównie po drogach utwardzonych. Tak, jak gdy chodzi o opony do motocykla, wybierając opony do quada warto uwzględnić teren, po jakim najczęściej będzie się jeździć swoim quadem i wybrać odpowiednie opony do quada.

Jakie opony do quada i ATV są dostępne na rynku?

Opony do quada wyraźnie różnią się w zależności od przeznaczenia pojazdu. Sporą grupą produktów są opony do quadów z niewielkim, sportowym bieżnikiem. Quady szosowe są dziś oferowane przez wielu producentów ze względu na spory popyt na quady do jazdy po drogach publicznych. Terenowe opony do quada dzielą się natomiast na typ pokonywanego terenu. Inne opony do quada będą przeznaczone na piasek, inne do mniej sypkich i twardych przeszkód. W końcu, coraz więcej produktów jest dostępnych dla tych posiadaczy quadów, którzy wyjeżdżają nimi w teren tylko od czasu do czasu. Nowoczesne opony szosowo terenowe łączą podstawowe cechy gum terenowych i do jazdy po drogach publicznych.

Coraz popularniejsze quady szosowe wymagają przyczepności na asfalcie

Tak, jak opony do motocykla czy samochodu, szosowe opony do quada muszą zapewnić przyczepność do asfaltu nawet przy większych prędkościach. Opony do quadów szosowych mają więc dużą powierzchnię styku i drobny bieżnik odprowadzający wodę. Zaletą takiej opony do quada będzie też niższy hałas przy wyższych prędkościach. Szosowe opony do quadów mogą przy tym różnić się mieszanką i twardością. Ze względu na grubość, są to zwykle opony quad 10 cali i większe.

Opony szosowo terenowe dla miłośników weekendowych wypadów w lekki teren

Wielu użytkowników quadów i ATV chce wyjeżdżać swoim pojazdem w teren, ale i dojeżdżać do danego miejsca drogami publicznymi. Dużą popularność zyskują więc opony szosowo terenowe. Określane jako uniwersalne opony do quada zapewniają przyczepność na asfalcie i umożliwiają pokonywanie łąk czy bezdroży bez szkody dla powierzchni opony. Warto jedynie pamiętać, że opony szosowo terenowe nie sprawdzą się w ekstremalnych warunkach. Wyposażony w takie opony quad nie zapewni bezpieczeństwa i dynamiki jazdy na torze czy w ciężkim terenie.

Terenowe opony do quadów pozwolą pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody

Terenowe opony do quada to szeroka kategoria, której dzielnikiem jest typ pokonywanego terenu. Najczęściej mowa tu o błocie i kamieniach spotykanych na krajowych bezdrożach. Gruby i wyraźny, zwykle kostkowy bieżnik pozwala zahaczyć koła do quada o bardziej stabilny element przeszkody i sprawnie ją pokonać. Miększa mieszanka podstawy ułatwi dostosowanie kształtu opony do kształtu pokonywanego terenu. W tej wersji dostępne są nie tylko pełnowymiarowe gumy, ale też opona 8 cali, a nawet na mniejsze koła do quada mini.

Opony do quadów na piasek ze specyficznym bieżnikiem

Terenowe opony do quada można spotkać także w wersji na powierzchnie sypkie. Ta stosunkowo wąska gama produktów cechuje się specyficznym, poprzecznym i szerzej rozstawionym bieżnikiem. Takie opony do quada świetnie zgarniają duże ilości piasku i w ten sposób pozwalają przesunąć quad do przodu. Z drugiej strony, wyposażony w takie opony quad nie nadaje się do jazdy po innych typach powierzchni, a już szczególnie po drogach publicznych.

Jak odczytać parametry opony do quada?

Opony do quada są produkowane w wielu miejscach na świecie. Można się więc spotkać z różnym zapisem ich parametrów, calowym i calowo-metrycznym. Częściej spotkamy się z tym pierwszym. Według tego zapisu, opony o średnicy 22 cali i szerokości 10 cali przeznaczone na felgi 10-calowe będą zapisane jako opony do quada 22x10 10. Bardziej znany nam, drugi zapis określi taką oponę jako 225/60-10. Oznacza on oponę o szerokości 225 mm przeznaczoną na felgę o średnicy 10 cali, a jej wysokość będzie zapisana jako 60% z 225 mm.

Co jest ważne przy wyborze rozmiaru opony do quada?

Wybierając rozmiar opony do quada warto pamiętać o wpływie koła do quada na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Opony do quada nie mogą być zbyt szerokie lub wąskie względem felgi. Grozi to zsunięciem się opony i uszkodzeniem koła. Wysokość opony do quada musi zapewnić maszynie prześwit, ale i dynamikę. Wyższe opony do quada stosuje się głównie w terenie, na drogach utwardzonych stawia się na produkty o niższym profilu. Szczególnie tu ważna jest też moc silnika. W końcu, oczywistą kwestią jest miejsce na koła do quada. Zbyt wysokie lub szerokie opony utrudnią sprawne kierowanie i jazdę czterokołowcem.

Opony do quada uniwersalne i przygotowane pod dany teren w Gmoto.pl

U nas znajdziesz opony do quada przygotowane pod każdy typ pokonywanej powierzchni. Oferujemy opony do quadów przeznaczone specjalnie na asfalt i drogi utwardzone, bezdroża błotniste, kamieniste i tereny piaszczyste, a także uniwersalne opony do quada i ATV łączące cechy opon kilku typów. Cechy i parametry danej opony znajdziesz klikając na produkt.