Menu

Oleje do amortyzatorów mineralne

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 13

Olej mineralny do amortyzatora tani, ale wrażliwy

Oleje mineralne do amortyzatorów to płyny wykorzystywane w amortyzatorach przednich i tylnych wytwarzane na bazie substancji pochodzenia naturalnego. Ze względu na koszty produkcji, oleje mineralne należą do najtańszych substancji zapewniających mniejsze tarcie w układzie. Mineralny olej do amortyzatora jest najbardziej podatny na rozmaite czynniki wpływające na właściwości oleju, między innymi temperaturę.

Dlaczego oleje mineralne do amortyzatorów ustępują pola syntetycznym?

Tak jak w przypadku olejów silnikowych, oleje do amortyzatorów dzieli się przede wszystkim ze względu na pochodzenie bazy. Dziś dużą część stanowią oleje syntetyczne lub półsyntetyczne, wytwarzane w laboratoriach. Mniejsza ilość niepożądanych substancji i bardziej jednolity skład sprawia, że taki olej do amortyzatorów motocyklowych ma lepsze właściwości smarne, a dla utrzymywania filmu olejowego jest też bardziej odporny na czynniki obecne podczas jazdy motocyklem, w tym temperaturę czy wilgoć.

Oleje mineralne sprawdzą się przy nieagresywnej jeździe

Nie zawsze jednak amortyzatory są regularnie narażone na te czynniki. Używane rzadziej lub w określonych, niegroźnych warunkach jazdy jednośladem, amortyzatorom mogą wystarczyć substancje o podstawowych właściwościach. Właśnie tu wystarczają oleje mineralne, wytwarzane w oparciu o substancje pochodzenia naturalnego.

Dobry, mineralny olej do amortyzatora niewiele ustąpi syntetycznemu

Odpowiednio dobrany olej mineralny do amortyzatora wystarczy, by amortyzator sprawnie reagował na nierówności na drodze i powstające drgania. W wielu przypadkach, olej mineralny do amortyzatorów niewiele ustępuje syntetycznemu. Wytworzony według nowoczesnych technologii, mineralny olej do amortyzatorów utrzymuje swoje właściwości w miarę szerokim zakresie temperatur, a dodatki uszlachetniające jeszcze poprawiają jego cechy.

Olej mineralny do amortyzatora to przede wszystkim niższa cena

Oleje mineralne są przy tym produktami zdecydowanie tańszymi od syntetycznych i półsyntetycznych odpowiedników. Oleje mineralne do amortyzatorów nie wymagają skomplikowanych technologii wytwarzania, kluczowe jest natomiast oczyszczenie składników z niepożądanych substancji. W ostatnich latach doszła też kwestia szkodliwych substancji obecnych podczas wytwarzania i zużycia oleju. To sprawiło, że na rynku pozostały tylko droższe produkty spełniające normy. Mimo tego, olej mineralny do amortyzatora pozostaje tańszym od jego syntetycznych odpowiedników, zachowując przy tym wymagane właściwości.

Oleje mineralne wymagają doboru i spełnienia norm

Tak, jak w przypadku każdego oleju do amortyzatorów, ważne jest dobór substancji do układu stosowanego w motocyklu. Stosowane są tu podstawowe oznaczenia olejów, w tym lepkość kinematyczna przy różnych poziomach temperatur. Najlepszym sposobem jest kierowanie się tu normami międzynarodowymi. Wykorzystująca współczynnik lepkości kinematycznej norma ISO czy klasyfikacja SAE określa lepkość oleju dla temperatur 40 i 100 stopni Celsjusza i przy temperaturze ujemnej, co przydaje się w zimie.

Podstawowe oznaczenia oleju mineralnego czasem nie wystarczą

Wartość „W” przy oleju niekiedy może być myląca, gdyż oleje o tej samej wartości mogą mieć różny poziom lepkości. Warto też sprawdzać do których amortyzatorów przygotowany jest dany olej mineralny. Właściwości niektórych substancji pozwalają na ich stosowanie tylko przy amortyzatorach przednich lub tylnych. Przy stosowaniu oleju mineralnego do typowego motocykla, najlepiej kierować się tu zaleceniami producenta co do właściwości olejów.

Olej mineralny do amortyzatora wymaga kontroli i regularnej wymiany

Podobnie warto też szybko reagować na nietypową pracę amortyzatorów. Problemy w amortyzacji drgań w zawieszeniu mogą być skutkiem ubytków, zabrudzenia lub utraty właściwości oleju mineralnego. Typowymi efektami są utrudnione tłumienie drgań i głośna praca amortyzatora i całego zawieszenia. Obok nich, oleje mineralne do amortyzatorów należy też wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta, najczęściej określanymi ilością przejechanych kilometrów lub czasem.

Wysokiej jakości mineralne oleje do amortyzatorów w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości oleje mineralne do amortyzatorów. Oferujemy oleje mineralne cenionych producentów, w tym Castrol i JMC, spełniające ostre kryteria techniczne i ekologiczne. Cechy i parametry danego oleju są dostępne po kliknięciu na produkt.