Menu

Ściągacze do łożysk

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 172

Ściągacz wewnętrzny łożysk

252,78 zł

Ściągacz wewnętrzny łożysk

            (1)

Ściągacze łożysk to bardzo przydatne narzędzia, których zadaniem jest bezproblemowe usunięcie zużytego lub uszkodzonego łożyska z danego elementu motocykla. Dzięki szeroko pojętym ściągaczom można zarówno usunąć, jak i zamontować łożysko w danym układzie bez obawy o uszkodzenie układu lub samego łożyska już podczas montażu.

Nawet w starszych typach motocykli, do odpowiedniego działania wielu mechanizmów niezbędne są łożyska. Łożysko zapewnia swobodę ruchu obrotowego danego elementu, a przy tym eliminuje możliwość jakiegokolwiek innego ruchu. Aby jednak uzyskać tą właściwość, łożysko musi być zamontowane w mechanizmie w ściśle określonej pozycji bez możliwości przesunięcia.

Przy wykorzystaniu standardowych narzędzi jest to trudne, podobnie jak trudne jest późniejsze usunięcie takiego łożyska z układu. Z tego względu, bardzo przydatne stają się specjalne ściągacze. Ich konstrukcja pozwala usunąć i zamontować dane łożysko w optymalnej pozycji w układzie, a także bez obaw o ewentualne uszkodzenie innych elementów układu. A takie uszkodzenie jest często spotykanym skutkiem użycia typowych narzędzi warsztatowych, w szczególności nieumiejętne używanie różnego typu młotków, za pomocą których wbijanie bądź wybijanie łożysk może przynieść katastrofalne skutki dla układu.

W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę ściągaczy i zestawów montażowych do łożysk. Oferujemy zarówno uniwersalne komplety ściągaczy do wykorzystania przy typowych łożyskach, jak i specjalne zestawy ściągaczy przygotowane do pracy przy łożyskach umieszczonych w konkretnych miejscach w motocyklu. Cechy i parametry danego ściągacza i kompletu są dostępne po kliknięciu na produkt.