Menu

Narzędzia do montażu tłoka

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 68

Opaska do montażu pierścieni 45-90 mm JMP

56,21 zł

Opaska do montażu pierścieni 45-90 mm JMP

            (1)

Szczypce do pierścieni tłokowych JMP

50,68 zł

Szczypce do pierścieni tłokowych JMP

            (1)

Wyciskacz sworznia tłokowego JMP

320,00 zł

Niedostępny

Wyciskacz sworznia tłokowego JMP

Blokada tłoka 12mm

20,87 zł

Niedostępny

Blokada tłoka 12mm

Tłoki to jedne z kluczowych elementów silnika motocykla. Ich poprawny montaż jest niezbędny, aby silnik wypracował oczekiwaną moc i moment obrotowy. Z tego względu, podczas pracy nad tłokiem warto mieć przy sobie narzędzia, które nie tylko uproszczą pracę, ale przede wszystkim zniwelują ryzyko błędu w przygotowaniu tłoka do pracy w silniku.

Odpowiedni montaż tłoka wymaga precyzji. Szczególnie ważne są tu pierścienie, które uszczelnią komorę spalania i umożliwią odpowiedni przepływ oleju. Z tego powodu, do montażu tłoka w cylindrze przydają się szczypce i opaski. Dzięki nim optymalnie umieścisz pierścienie na tłoku, a następnie wprowadzisz tłok z pierścieniami do cylindra bez obawy, że podczas tego procesu pierścienie utracą swoje właściwości.

Oprócz montażu pierścieni, ważnym pod kątem doboru i szczelności jest także działanie na sworzniu. Jego usunięcie i montaż wykonany przy pomocy typowych narzędzi to poważne ryzyko uszkodzenia zarówno sworznia, jak i pierścienia. Dlatego też w ofercie mamy specjalne wyciskacze i ściągacze, które ułatwią pracę nad sworzniem tłokowym i zniwelują ryzyko uszkodzenia elementów.

W Gmoto.pl oferujemy gamę specjalnych narzędzi do przygotowania i montażu tłoka w cylindrze. U nas znajdziesz wysokiej jakości opaski i szczypce, ściągacze, a także blokady ułatwiające pracę przy innych elementach silnika bezpośrednio związanych z tłokiem. Cechy i parametry danego narzędzia znajdziesz po kliknięciu na konkretny produkt.