check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Kaski motocyklowe Adventure

Producent

Rozmiar

Kolor

Płeć

Rodzaj zapięcia

Miejsce na interkom

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 384
Kask motocyklowy adventure Naxa CO3 biało żółto czarny S

409,00 zł

dostawa 0 zł
Niedostępny

Kask motocyklowy adventure Naxa CO3 biało żółto czarny S

stars    (1)
Kask motocyklowy enduro HJC C80 N. GREY M - C80-GRY-M

999,00 zł

dostawa 0 zł
Niedostępny

Kask motocyklowy enduro HJC C80 N. GREY M - C80-GRY-M

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Kaski motocyklowe adventure to udany kompromis do pokonywania bezdroży

Kaski adventure to kaski, które łączą wygodę użytkowania kasku integralnego z bezpieczeństwem kasku cross enduro. Kask adventure wyróżnia się szczęką typową dla kasków enduro przy jednoczesnym zastosowaniu wizjera. Kask typu adventure jest przeznaczony przede wszystkim do długich, turystycznych wypraw w teren.

Skąd wziął się popyt na kaski adventure?

Podróże motocyklem turystycznym to często wielogodzinne wyprawy z większymi prędkościami. W przypadku dróg asfaltowych, kwestię kasku rozwiązuje tu typowy kask integralny lub szczękowy, przygotowany pod kątem komfortu i wentylacji do większych prędkości. Gdy jednak taka wyprawa ma miejsce poza drogami utwardzonymi, sprawę wyraźnie komplikują niższe prędkości i ryzyko uderzeń w rozmaite przeszkody.

Typowy kask integralny nie zapewni tu odpowiedniej wentylacji, a prosta konstrukcja szczęki będzie bardziej narażona na uszkodzenie. W takim przypadku, o wiele lepiej sprawdziłby się kask enduro cross. Idąc tym tokiem, producenci postanowili połączyć właściwości obu tych kasków, tworząc turystyczny kask typu adventure.

Kaski motocyklowe adventure z komfortem i bezpieczeństwem kasku integralnego

Cechy, jakie łączy kask adventure z typowym kaskiem integralnym to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort jazdy przy wyższych prędkościach. Dzięki konstrukcji i wyściółce, kask adventure zapewnia optymalną wygodę i wyciszenie podczas szybkiej jazdy po asfalcie.

W razie wypadku, głowę ochroni skorupa z wytrzymałych tworzyw sztucznych i włókien szklanych. Wizjer dzięki szczelności szyby nie dopuszcza do przepływu powietrza drogami innymi, niż wentylacją, a dodatkowe warstwy zmniejszą działanie promieni słonecznych, szczególnie UV.

Mieszana wentylacja, w jaką wyposażony jest kask typu adventure

Najbardziej wyrazistym przykładem połączenia cech kasku enduro i integralnego jest wentylacja. Kask typu adventure jest pod tym kątem bliższy kaskowi do ostrej jazdy terenowej. Wloty i kanały zapewniają przepływ powietrza już przy niskich prędkościach szczególnie w części szczękowej. Taka wentylacja nie byłaby jednak dobra przy niskich temperaturach i szybszej jeździe, dlatego kask adventure jest wyposażony w szereg zamknięć. Pozwalają one ograniczyć przepływ powietrza i dostosować wentylację do tej wymaganej przy większych prędkościach.

Elementy konstrukcyjne kasku enduro przejęte przez kask adventure

Poza wentylacją, kask adventure przejął z kasku enduro także kształt szczęki i całej przedniej części. Daje to szerokie pole widzenia niezbędne przy jeździe w terenie oraz lepszą ochronę samego kasku przed uderzeniami gałęzi czy kamieni. Kask adventure jest też lżejszy niż odpowiadający mu kask integralny, nie wspominając o szczękowym.

Jazdę w terenie ułatwi też łatwa do zdjęcia blenda i daszek. W końcu, kaski adventure można zakupić w urozmaiconej kolorystyce, typowej dla kasków enduro. Ceną, jaką płaci kask adventure za właściwości przydatne w terenie jest gorsza aerodynamika, w przypadku motocykli adventure odczuwalna jednak dość rzadko.

Kask adventure to udany kompromis, ale wciąż kompromis

Kask typu adventure to typowy przykład kompromisu. Dzięki zaletom kasku integralnego i enduro, kask adventure będzie optymalnym rozwiązaniem na trasie zakładającej zarówno bezdroża, jak i drogi utwardzone. Warto jednak pamiętać o wadach, jakie są skutkiem przejęcia rozwiązań z kasku innego typu.

Obok gorszej aerodynamiki od kasków integralnych, kaski adventure będą też cięższe i bardziej ograniczające ruch od typowych kasków enduro cross. Niektóre będą też pozbawione szyby, przez co wymogiem staną się osobne gogle. W przypadku typowych wypraw asfaltowych lub ostrej jazdy w terenie, zdecydowanie lepiej postawić na odpowiednie kaski integralne lub enduro/cross.

Wytrzymałe kaski adventure w wielu rozmiarach i kolorach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kaski adventure idealnie przygotowane do długich wypraw w teren. Oferujemy kaski adventure cenionych producentów w wielu rozmiarach i z szeregiem akcesoriów. Cechy, parametry i opcje kolorystyczne poszczególnych kasków znajdziesz klikając na produkt. W przypadku pytań lub problemów związanych z wyborem kasku, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci rozwieją wątpliwości i pomogą Ci w doborze najlepszego produktu dla ciebie.