Menu

Akcesoria do kasków motocyklowych

Producent

Rozmiar

Kolor

Płeć

Rodzaj zapięcia

Miejsce na interkom

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 3345

Mocowanie szyby do kasku LS2 OF569 TRACK i SCAPE

19,99 zł

Mocowanie szyby do kasku LS2 OF569 TRACK i SCAPE

            (1)

Szyba do kasków integralnych Awina lustrzanka

30,77 zł

Szyba do kasków integralnych Awina lustrzanka

            (2)

Szyba do kasku LS2 OF569 Track jasna

47,81 zł

Szyba do kasku LS2 OF569 Track jasna

            (1)

Szyba do kasku Awina TN-0700 lustrzana

29,17 zł

Szyba do kasku Awina TN-0700 lustrzana

            (1)

Nosek do kasku LS2 FF320 STREAM

18,90 zł

Nosek do kasku LS2 FF320 STREAM

            (1)

Artykuły z bloga

Akcesoria do kasków motocyklowych dla naprawy, poprawy właściwości i wyglądu

Akcesoria do kasków motocyklowych to szereg elementów, które pozwalają na naprawę kasku w trakcie podróży lub poprawę jego właściwości. Szeroka gama obejmuje zarówno elementy związane z komfortem jazdy, na przykład policzki czy wyściółki, jak i te związane przede wszystkim z bezpieczeństwem. Dzięki temu akcesoria do kasku motocyklowego umożliwiają zindywidualizowanie cech danego kasku i szybką wymianę uszkodzonych elementów nawet podczas podróży.

Akcesoria na kask motocyklowy w grupach zależnych od przeznaczenia

Akcesoria do kasków motocyklowych to szeroka grupa elementów, które, ze względu na ich przeznaczenie, można jednak podzielić na kilka grup. Pierwszą z nich jest ta związana z naprawą kasku. Oczywiście, poważnie uszkodzony kask nie powinien być poddawany naprawie, ale po prostu wymieniony na nowy. W przypadku uszkodzeń niektórych elementów kasku, te można wymienić lub nawet naprawić bez potrzeby wymiany całego kasku. Przykładem są szyby i jej mechanizmy, mechanizmy szczęk czy wyściółki, które w razie uszkodzenia czy zużycia można bez trudu wymienić na nowe.

Drugą grupą części są akcesoria do kasku motocyklowego, które poprawiają właściwości danego elementu kasku. Standardową szybę można tu wymienić na taką wyposażoną w lepszy filtr przeciwsłoneczny czy zewnętrzną powłokę lustrzaną. Kask można też zaopatrzyć w daszek czy dodatkową, dostosowaną do użytkownika wyściółkę. Należy jednak pamiętać, że w przypadku większości elementów, akcesoria są najczęściej przygotowane pod konkretny model kasku. Błąd w tym zakresie może przynieść nie tylko problemy z instalacją akcesorium w kasku, ale także nieprawidłowe działanie elementu kasku i przez to zagrożenie podczas jazdy i w trakcie wypadku.

W końcu, akcesoria na kask motocyklowy to także te urozmaicające wygląd elementu. Ze względu na funkcję kasku, tego typu akcesoriów jest stosunkowo niewiele, gdyż poważniejsze zmiany mogłyby negatywnie wpłynąć na wykorzystanie kasku podczas ewentualnego wypadku. Nawet tu można jednak spotkać akcesoria do kasków motocyklowych, które wyraźnie wyróżnią kask spośród podobnych i podkreślą styl użytkownika.

Rozmaite akcesoria do kasków motocyklowych w Gmoto.pl

U nas znajdziesz akcesoria na kask motocyklowy wielu renomowanych producentów. Oferujemy rozmaite typy akcesoriów, od szyb i elementów z nimi związanych, po wymienne wloty powietrza, wyściółki czy nawet gogle. Cechy i parametry danego akcesorium są dostępne po kliknięciu na produkt.