check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Kaski motocyklowe szczękowe

Kaski szczękowe do 500 zł

ZOBACZ

Kaski szczękowe do 1000 zł

ZOBACZ

Kaski szczękowe do 1500 zł

ZOBACZ

Producent

Rozmiar

Kolor

Płeć

Rodzaj zapięcia

Miejsce na interkom

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 723
Kask motocyklowy szczękowy Vini Atakama czarny mat
Kask motocyklowy szczękowy Vini Atakama czarny połysk
Kask motocyklowy szczękowy HJC I90 PEARL WHITE - I90-WHT-M -30%

839,30 zł

1 199,00 zł

Najniższa cena: 1 199,00 zł

dostawa 0 zł

Kask motocyklowy szczękowy HJC I90 PEARL WHITE - I90-WHT-M

Kask motocyklowy szczękowy Naxa FO5 pinlock biały

449,00 zł

dostawa 0 zł

Kask motocyklowy szczękowy Naxa FO5 pinlock biały

stars    (2)
Kask motocyklowy szczękowy Lazer Paname Evo Z-Line biały
Kask motocyklowy szczękowy Naxa FO4 pinlock czarny mat
Kask motocyklowy szczękowy HJC C91 METAL BLACK - C91-BLK-L -30%

594,30 zł

849,00 zł

Najniższa cena: 849,00 zł

dostawa 0 zł

Kask motocyklowy szczękowy HJC C91 METAL BLACK - C91-BLK-L

Kask motocyklowy szczękowy Lazer Paname Evo Z-Line czarny metal

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Kask szczękowy łączy zalety kasku integralnego i otwartego

Kaski szczękowe to typ kasku, w którym ochrona szczęki jest możliwa do podniesienia, a nawet do wymontowania. Ze względu na swoją praktyczność, kask z otwieraną szczęką jest popularnym rozwiązaniem stosowanym przez użytkowników motocykli turystycznych. Pod kątem bezpieczeństwa kask motocyklowy szczękowy ustępuje kaskowi integralnemu, choć obecnie ta różnica nie jest już tak zauważalna, jak w przypadku pierwszych kasków szczękowych.

Kiedy i dlaczego powstał kask motocyklowy szczękowy?

Choć historia kasków motocyklowych sięga końca XIX wieku, na poważnie wzięto się za nie dopiero 50 później. Pierwszy kask absorbujący siłę uderzenia powstał w latach 50-tych, a w 1963 roku pojawił się pierwszy kask integralny. Ten drugi zdecydowanie zwiększał bezpieczeństwo głowy motocyklisty, ale był mało praktyczny i ograniczał wentylację przy mniejszych prędkościach. Producenci szybko rozpoczęli starania, by połączyć zalety kasku integralnego i otwartego. W efekcie, w latach 90-tych powstał bezpieczny kask z otwierają szczęką.

Zalety, jakie łączy kask z otwieraną szczęką

Nieocenioną zaletą kasku otwartego jest jego praktyczność. Przydaje się ona szczególnie w mieście. Nie ma tu potrzeby częstego zdejmowania kasku do rozmowy czy na krótkim postoju. Tę zaletę czczą szczególnie posiadacze dłuższych włosów. Z drugiej strony wiemy, dlaczego powstał kask integralny.

Większe bezpieczeństwo jest tu zapewnione nie tylko dzięki ochronie twarzy, ale i dużo bardziej zwartej budowie kasku. Zwarta budowa odbierała mu jednak całą tą praktyczność, jaką dawał kask otwarty. I właśnie tu do gry wchodzi kask motocyklowy szczękowy. Otwierana szczęka nie zmusza motocyklisty do częstego zdejmowania kasku, a jej obecność pozwala lepiej chronić tą głowę przed rozmaitymi typami uderzeń.

Kolejne zalety kaski motocyklowe szczękowe przyniosły wraz z rozwojem elektroniki

Obok zalet przejętych od poszczególnych grup kasków, kaski szczękowe pokazały się z dobrej strony z jeszcze jednego powodu. Kask z otwieraną szczęką umożliwiał łatwą instalację nawet rozbudowanego zestawu słuchawkowego. Kaski otwarte często na to nie pozwalały, a instalacja interkomu w kasku integralnym nie należy do najłatwiejszych. Ta zaleta sprawiła, że kaski motocyklowe szczękowe zyskały jeszcze większy popyt wśród fanów dłuższych podróży.

Nowoczesne kaski szczękowe to bezpieczeństwo na wysokim poziomie

Mimo starań producentów, pierwsze kaski szczękowe były pod kątem bezpieczeństwa traktowane jako rozbudowane kaski otwarte. Nie były one na tyle zwarte i szczelne, by chronić przed choćby hałasem. Te kwestie to już jednak przeszłość. Rozwój łączenia i blokady szczęki oraz samej konstrukcji kasku sprawiły, że nowoczesne kaski motocyklowe szczękowe wcale nie tak wiele ustępują kaskom integralnym. Także i tu znajdziemy skorupy wykorzystujące włókno szklane, kompozyty i poliwęglany oraz kształt optymalnie rozpraszający energię uderzenia.

Praktyczny kask z otwieraną szczęką to także komfort podróżowania

Szczelność to kolejna z cech, jakie posiada dobry kask motocyklowy szczękowy. Kask z otwieraną szczęką miał być praktyczny jako otwarty, ale jako zamknięty miał zapewnić szczelność bliższą kaskowi integralnemu. Chodzi zarówno o odpowiednią temperaturę, jak i akustykę.

Kaski szczękowe są więc konstrukcyjnie zwarte, a zamknięcie szczęki skutecznie eliminuje jakikolwiek przepływ powietrza w tamtym miejscu. Jednocześnie, typowy szczękowy kask motocyklowy zapewnia sporo miejsca w okolicach ust. Jednym z powodów jest tu fakt, że kask szczękowy będzie często zamykany, a styk groziłby tu po prostu uderzeniami w szczękę motocyklisty.

Kask szczękowy z wentylacją optymalną w podróży i w mieście

Optymalna temperatura i poziom hałasu zależy nie tylko od szczelności kasku. Kluczowa jest tu jego wentylacja. Kaski motocyklowe szczękowe mają tu niełatwe zadanie, gdyż wybierają je zarówno motocykliści jeżdżący głównie po mieście, jak i ci podróżujący na dłuższych dystansach. Dobry kask szczękowy cechuje więc rozbudowana wentylacja z możliwością dostosowania jej do różnych warunków. Rozbudowana wentylacja jest też tu konieczna z jeszcze jednego powodu. Każde osłabienie struktury kasku wpływa na poziom jego bezpieczeństwa. Kaski motocyklowe szczękowe muszą to uwzględniać, jeśli mają być czymś więcej, niż kaskami otwartymi.

Kask szczękowy zapewnia bezpieczne, pewne zamknięcie

Dla bezpieczeństwa i komfortu, kask z otwieraną szczęką musi też zapewnić pewną, a przy tym łatwo otwieraną blokadę szczęki. Z jednej stronny, kaski szczękowe muszą utrzymać zamknięcie przy drganiach, na jakie narażony jest kask szczękowy podczas jazdy. Z drugiej, przyłbica musi dać łatwo się otworzyć jedną ręką w typowej rękawicy motocyklowej. Stosowane są tu różne rozwiązania. W przypadku kasków dopuszczonych do użycia na drogach publicznych, wspólną ich cechą jest spełnianie rygorystycznych norm homologacyjnych.

Jakie jeszcze cechy wyróżniają kaski motocyklowe szczękowe?

Ze względu na wymagania i konstrukcję, kaski motocyklowe szczękowe należą do najcięższych typów kasków. Nawet z lekkimi, nowoczesnymi materiałami, ich masa rzadko kiedy spada poniżej 1,5 kg. Używane do turystyki, kaski szczękowe są często wyposażone w blendę przeciwsłoneczną, wiele z nich posiada także pinlock lub co najmniej miejsce przygotowane na zamontowanie go na wizjerze. Sam wizjer także można spotkać w wielu odmianach lub jako elementy dodatkowe.

Czy kask motocyklowy szczękowy można stosować wszędzie?

Dzięki swoim właściwościom, kask z otwierają szczęką ma bardzo szerokie zastosowanie w jeździe motocyklem. Warto jednak pamiętać o ograniczeniach, jakie przynosi kompromis będący powodem powstania takiego kasku. Mowa tu przede wszystkim o bezpieczeństwie. Tam, gdzie musi ono stać na bardzo wysokim poziomie, kask szczękowy nie będzie najlepszym wyborem. W sporcie, kask motocyklowy szczękowy ustępuje kaskom integralnym także pod kątem masy. Z dodatkowymi mechanizmami otwieranej szczęki jest on po prostu cięższy od kasku jednolitego.

Kaski motocyklowe szczękowe w podsumowaniu

Kask motocyklowy szczękowy optymalnie łączy zalety kasku integralnego i otwartego. Dobry kask szczękowy zapewnia bezpieczeństwo twarzy i całej głowy, a jednocześnie pozwala łatwo odsłonić twarz bez ściągania całego kasku. Kask szczękowy przydaje się w wielu sytuacjach, jednak ze względu na szereg cech praktycznych i stosowane akcesoria, najbardziej ceniony jest przez miłośników turystyki motocyklowej. Choć kaski szczękowe należą do najcięższych i najdroższych tego typu produktów, są polecane użytkownikom jednośladów wykorzystujących swoje motocykle do typowej, nieagresywnej jazdy.

Kaski z motocyklowe szczękowe cenionych producentów w Gmoto.pl

W naszej ofercie znajdziesz kaski motocyklowe szczękowe wielu cenionych producentów kasków. Oferujemy budżetowe kaski szczękowe, które w atrakcyjnej cenie oferują najważniejsze zalety kasków z otwieraną szczęką, jak i wysokiej klasy kaski szczękowe stosujące najnowocześniejsze technologie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Cechy i parametry kasku znajdziesz klikając na produkt.