Menu

Kaski motocyklowe otwarte

Producent

Rozmiar

Kolor

Płeć

Rodzaj zapięcia

Miejsce na interkom

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 585

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Kask otwarty (JET) – Twój przyjaciel w miejskim zgiełku

Praktyczny i stylowy kask otwarty retro i na skuter, gdy nie w głowie nam duża prędkość

Kask motocyklowy otwarty to typ kasku, którego główną cechą jest brak części szczękowej. Choć kask motocyklowy otwarty nie jest tak bezpieczny, jak jego odpowiednik integralny lub z odsuwaną częścią szczękową, zapewnia on podstawową ochronę głowy przed skutkami upadku. Szczególnie popularny w tej kategorii jest kask otwarty na skuter. Nieagresywna jazda i niższe prędkości pozwalają tu na rezygnację z walorów bezpieczeństwa zapewnianych przez kaski integralne.

Co różni kask motocyklowy otwarty od kasku szczękowego pod kątem bezpieczeństwa?

Może się wydawać, że solidny kask otwarty na choppera czy na skuter różni się od kasku szczękowego jedynie brakiem ochrony szczęki. Szczególnie w przypadku kasków integralnych, ochrona szczęki daje kaskowi większą sztywność, a przez to odporność na uszkodzenia. Nawet najlepszy kask otwarty na skuter będzie miał sporą „dziurę”, przez co już na starcie przegra pojedynek na bezpieczeństwo z kaskiem szczękowym. Kask motocyklowy otwarty jest więc przeznaczony głównie do jazdy w mieście oraz na tych motocyklach, u których prędkość ma drugorzędne znaczenie.

Kask otwarty retro dopuszczony, ale jego użytkowanie warto ograniczyć

Specyficznym przypadkiem jest też kask otwarty retro znany jako „orzeszek”. Zwykle jest to stylowy kask otwarty na choppera i cruisera, doskonale komponujący się z odzieżą użytkownika i wyglądem maszyny. Taki kask otwarty chopper cruiser jest dopuszczony do użytkowania na drogach, jednak w razie wypadku zapewnia tylko minimalny poziom bezpieczeństwa. Jeśli więc chcemy używać swojego choppera, cafe racera czy naked bike’a częściej, lepiej zainwestować w zamknięty kask motocyklowy retro, a kask otwarty na choppera zostawić na parady i zloty.

Kiedy najlepiej wybrać kask otwarty na skuter?

Niższy poziom bezpieczeństwa nie oznacza jednak, że kask motocyklowy otwarty chopper czy na skuter to błędny zakup. Przeciwnie, taki kask otwarty na skuter ma całkiem sporo zalet, które odkryjemy przede wszystkim w mieście. Właśnie tu, przy względnie niskich prędkościach, kask motocyklowy otwarty niewiele ustąpi tu kaskowi integralnemu pod kątem bezpieczeństwa. Brak ochrony szczęki okaże się natomiast praktycznym rozwiązaniem dla komfortu jazdy i łatwości użytkowania kasku. Pod tym kątem, szczególnie ceniony jest kask damski na skuter.

Jakie praktyczne zalety ma kask motocyklowy otwarty?

Kask otwarty na skuter to przede wszystkim niska waga i rozmiary mniejsze od kasku integralnego. Dzięki tym cechom kask otwarty na skuter łatwiej schować w kufrze albo po prostu zabrać ze sobą. Kask motocyklowy otwarty chopper czy miejski pozwoli też porozmawiać z drugą osobą bez potrzeby zdejmowania ochrony głowy, a samo zdjęcie go będzie dużo łatwiejsze.

Wymagania wobec wizjera, które stawia mu kask motocyklowy otwarty

Kolejną zaletą, jaką ma nowoczesny kask otwarty na skuter, to duży wizjer. Taka szyba kasku daje kierowcy szerokie pole widzenia, przydatne szczególnie w ruchu miejskim. Wbrew pozorom, otwarty wizjer zapewnia też dobrą ochronę przed owadami czy kamieniami uderzającymi w kask podczas jazdy. Kaski otwarte są też całkiem często wyposażone w blendy i daszki, które pomagają w jeździe przy pełnym słońcu. Oczywiście, nie każdy kask, a szczególnie kask otwarty retro, będzie wyposażony we własny wizjer. Wybierając kask na skuter retro lub kask otwarty chopper crusier warto zwrócić uwagę na stylowe i praktyczne gogle.

Kask otwarty na skuter to też nietypowa wentylacja

Wentylacja w typowym kasku jest najskuteczniejsza zwykle wtedy, gdy na motocyklu rozwiniemy pewną prędkość. W mieście będzie to jednak trudne. Kask otwarty na skuter ma więc system wentylacji przygotowany do pracy już przy niskich prędkościach. Większość kasków jest też wyposażonych w oddychający, hipoalergiczny materiał wewnętrzny, który dodatkowo można zdjąć i łatwo wyprać. Wszystko to uchroni użytkownika motocykla przed spoceniem głowy w trakcie wolnej jazdy w miejskim zgiełku i jego skutkami.

A co, jeśli chcemy bezpieczny kask otwarty retro?

Kask motocyklowy otwarty chopper cruiser zwykle kojarzy się z mało bezpiecznym orzeszkiem. I tu jednak nie stoimy na przegranej pozycji. Kask otwarty retro możemy kupić także w wersji bardziej obudowanej, łączącej klasyczny styl z nowoczesnymi rozwiązaniami w kwestii bezpieczeństwa. Podobnie zresztą jest, gdy chodzi o kask na skuter retro. Włókno szklane daje lekką i twardą skorupę uformowaną na kształt klasycznej ochrony głowy. Niejeden kask otwarty retro jest wyposażony w odsuwany wizjer i nie wymaga zakupu osobnych gogli.

Najlepszy kask otwarty retro i na skuter w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kask otwarty chopper/cruiser i na skuter wielu cenionych producentów. Oferujemy kask otwarty retro i w nowoczesnym stylu w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych, w tym stylowy kask damski na skuter w wielu odsłonach. Każdy kask, w tym kask motocyklowy retro typu orzeszek posiada niezbędne normy i atesty. Jeżeli nie wiesz, jaki kask wybrać, skontaktuj się z nami, a nasi eksperci podpowiedzą i doradzą ci najlepsze rozwiązanie.