Menu

Kaski enduro i cross

Producent

Rozmiar

Kolor

Płeć

Rodzaj zapięcia

Miejsce na interkom

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 597

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Kaski enduro i cross, czyli spokojna głowa w terenie

Kaski enduro to kaski przygotowane do typowej jazdy terenowej. Kaski cross enduro cechuje niska masa i duża wytrzymałość na uderzenia oraz kształt przygotowany pod typowe sytuacje związane z jazdą terenową. Duże znaczenie ma dobór kasku i akcesoriów. Błędy poważnie wpłyną na komfort, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy w terenie.

Dlaczego kaski enduro i cross różnią się od innych?

Motocykle cross enduro to jedne z najbardziej wyróżniających się typów jednośladów. Powód jest prosty: sama jazda w terenie wyraźnie różni się od typowego ruchu drogowego. Wielu rozwiązań nie spotkamy więc nigdzie indziej, bo tylko w terenie sprawdzą się one jako bezpieczne i komfortowe. Te same założenia cechuje także odzież, a przede wszystkim kaski cross enduro. Od kształtu i materiałów po rozwiązania i akcesoria typu daszek, kaski motocyklowe enduro będą doskonale chroniły głowę podczas jazdy w terenie i dadzą komfort ułatwiający ruch głowy podczas częstego manewrowania motocyklem.

Kaski enduro i cross rozłożone na czynniki pierwsze

Każdy kask to przede wszystkim ochrona głowy motocyklisty. Kask enduro musi ją jednak chronić dużo częściej. W końcu jazda terenowa to nie tylko wywrotki i szlify, ale też błoto, kamienie czy gałęzie uderzające także w górną część ciała. Kaski cross enduro mają więc specyficzny kształt, który zwiększa ochronę przed uderzeniem nadlatującego przedmiotu.

Z kształtem wiążą się jednak pewne ograniczenia. Kaski do enduro to najczęściej kaski przygotowane pod osobne gogle. Kaski enduro z szybą są mniej popularne, gdyż montaż szyby zwiększa masę i zmniejsza jednolitą konstrukcję kasku. Kaski enduro z szybą są więc sugerowane raczej dla jazdy turystyczno-terenowej, gdy w teren będziemy wyjeżdżać nieco rzadziej. Do tego dochodzi aerodynamika. Kaski do enduro są wyposażone w daszki ochronne i ograniczające wpływ światła. Są one świetnym rozwiązaniem w terenie. Podczas szybkiej jazdy, daszki wyraźnie wpływają jednak na aerodynamikę i pogarszają komfort, a nawet bezpieczeństwo jazdy motocyklem.

Kolejną kwestą związaną z konstrukcją kasku jest wentylacja. Przy jeździe terenowej, kask enduro skutecznie odprowadza pot, wilgoć i wysoką temperaturę. To nie dopuszcza do szybkiego zmęczenia się motocyklisty podczas agresywnej jazdy. Wentylacja musi przy tym działać mimo narażenia jej na brud, błoto czy częste uderzenia. Rozwiązań jest więc tu sporo, często opatentowanych przez konkretnych producentów.

Kaski motocyklowe enduro to w końcu specyficzne materiały. Lekkie i mocne kaski zapewniają ochronę, a przy tym nie obciążają głowy i karku motocyklisty. Kaski cross enduro to więc przede wszystkim nowoczesne włókna węglowe, szklane czy organiczne oraz rozmaite pianki typu EPS. To także szereg systemów łączenia i montażu komponentów, na przykład popularny MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) rozprowadzający energię uderzenia po całym kasku.

Kaski enduro warto dopasować do kształtu głowy

Ze względu na złożoną konstrukcję, kask enduro cross wymaga dopasowania go do głowy. Tylko wtedy kask, jego materiały i łączenia spełnią swoją rolę. Przed wyborem warto więc po prostu zmierzyć kask. Z tych samych przyczyn kask cross enduro nie nadaje się do użycia po mocnym uderzeniu w twardą przeszkodę. Często niewidoczne pęknięcia wystarczają, by za drugim razem kask enduro cross nie rozłożył energii uderzenia i nie ochronił głowy kierowcy przed ciężkimi urazami.

Rozmaite kaski motocyklowe cross enduro w Gmoto.pl

U nas znajdziesz kaski motocyklowe cross enduro cenionych producentów. Oferujemy nowoczesne kaski enduro LS2 czy Arioh w szerokiej gamie cenowej, od podstawowych kasków dla amatorów jazdy terenowej, po profesjonalne kaski enduro z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. W przypadku problemów z doborem kasku, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami, którzy doradzą i pomogą podczas podejmowania zakupowych decyzji.