Motocykle Piaggio

Top 10 modeli Piaggio

Charakterystyka marki

motocykle Piaggio - logo

Piaggio-Vespa to skutery w stylu retro, które w 2014 roku obchodzą 68 lat istnienia na rynku. Vespa jest to pierwszy skuter, od którego zaczęła się popularność tego typu pojazdów. Nazwa skutera pochodzi od jego wyglądu, a w szczególności od charakterystycznego kształtu –można powiedzieć, że jest to jednoślad z wąską talią (za którą można uznać przekrok) oraz zaznaczonym odwłokiem, za który można uznać tylnie nadkole.

Skuter ten został zaprojektowany w 1946 roku przez włoskiego inżyniera jako pojazd przeznaczony dla przeciętnego człowieka. Jednoślad ten był bardzo prosty w obsłudze, a jazda na nim była prawdziwą przyjemnością. Wyposażono go w skrzynię biegów, którą obsługiwało się poprzez przekręcenie manetki znajdującej się z lewej strony. Już od początku pojawienia się na rynku motoryzacyjnym skuter ten cieszył się ogromną popularnością. Dobrze odpowiadał na potrzeby Włochów, którzy szukali taniego środka transportu.

Stopniowo popularność skuterów zdobyła również inne rynki Europy i świata. Do dnia dzisiejszego wyprodukowano 39 modeli tego skutera, a każdy zachował swój charakterystyczny, pierwotny kształt. Można powiedzieć, że skuter Vespa stał się elementem włoskiej kultury masowej.

Vespa jest również bardzo popularnym modelem skutera w  Polsce. Od 2003 roku istnieje stowarzyszenie miłośników tego modelu jednośladu. Co ma na celu? Złączenie osób-posiadaczy Vespy na całym świecie, gdyż polskie stowarzyszenie, jest elementem światowego fanklubu tego pojazdu. Ponadto promuje zasady bezpieczeństwa oraz styl życia oparty na muzyce reggae. Miłośników skutera Vespa można spotkać na całym świecie.

Wszystkie modele Piaggio

Poniżej znajduje się lista modeli Piaggio do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

A
B
C
D
E
F
G
H
L
M
N
P
Q
R
S
T
V
X
Z
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe