Części do Piaggio

Najpopularniejsze modele

motocykle Piaggio - logo

Charakterystyka marki

Piaggio-Vespa to skutery w stylu retro, które w 2014 roku obchodzą 68 lat istnienia na rynku. Vespa jest to pierwszy skuter, od którego zaczęła się popularność tego typu pojazdów. Nazwa skutera pochodzi od jego wyglądu, a w szczególności od charakterystycznego kształtu –można powiedzieć, że jest to jednoślad z wąską talią (za którą można uznać przekrok) oraz zaznaczonym odwłokiem, za który można uznać tylnie nadkole.

Skuter ten został zaprojektowany w 1946 roku przez włoskiego inżyniera jako pojazd przeznaczony dla przeciętnego człowieka. Jednoślad ten był bardzo prosty w obsłudze, a jazda na nim była prawdziwą przyjemnością. Wyposażono go w skrzynię biegów, którą obsługiwało się poprzez przekręcenie manetki znajdującej się z lewej strony. Już od początku pojawienia się na rynku motoryzacyjnym skuter ten cieszył się ogromną popularnością. Dobrze odpowiadał na potrzeby Włochów, którzy szukali taniego środka transportu.

Stopniowo popularność skuterów zdobyła również inne rynki Europy i świata. Do dnia dzisiejszego wyprodukowano 39 modeli tego skutera, a każdy zachował swój charakterystyczny, pierwotny kształt. Można powiedzieć, że skuter Vespa stał się elementem włoskiej kultury masowej.

Vespa jest również bardzo popularnym modelem skutera w  Polsce. Od 2003 roku istnieje stowarzyszenie miłośników tego modelu jednośladu. Co ma na celu? Złączenie osób-posiadaczy Vespy na całym świecie, gdyż polskie stowarzyszenie, jest elementem światowego fanklubu tego pojazdu. Ponadto promuje zasady bezpieczeństwa oraz styl życia oparty na muzyce reggae. Miłośników skutera Vespa można spotkać na całym świecie.

Wszystkie modele Piaggio

Poniżej znajduje się lista modeli Piaggio do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

Ape

Beverly

Beverly Sport Touring

Boxer

Bravo

Carnaby

Carnaby Cruiser

Ciao

Diesis

Drive

ET2

ET4

FL

FL2

Fly

Free 1

Free

Free FL

GTV

Hexagon

Liberty

LX

LXV

Medley

MP3

NRG

NRG mc2

NRG mc2 DD

NRG mc3 DD

NRG mc3 DT

NTT

Primavera

PX

Quartz

Sfera

Si

Skipper

SKR

Special

Storm

Super Bravo

Super Hexagon

TPH

Velofax

X10

X7

X8

X9

Xevo

Zip

Zip Base

Zip II Cat

Zip SP

Zip+Zip

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe