Menu

Gogle motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1930
Gogle weteran T01

39,66 zł

Gogle weteran T01

   (2)

Przeglądaj według producenta

Gogle motocyklowe dla stylu i bezpieczeństwa motocyklisty

Gogle motocyklowe to osobny element chroniący oczy i część twarzy motocyklisty. Gogle na motocykl nie pozwalają na napływ powietrza, brudu czy wody do oczu. Dzięki temu umożliwiają ciągłe obserwowanie drogi i szybkie reagowanie na niebezpieczną sytuację, poprawiając bezpieczeństwo i komfort jazdy. Gogle motocyklowe chopper są często wykorzystywane jako element wyglądu motocyklisty. Ich wybór powinien być jednak uzależniony w pierwszej kolejności od ich funkcji praktycznych.

Dlaczego niektórzy motocykliści używają gogle na motor?

W typowym kasku, do ochrony oczu służy wizjer. Podczas jazdy na motocyklu, taka konstrukcja skutecznie oddziela oczy od napływu powietrza oraz pozwala na ciągłą obserwację drogi i odczytów urządzeń pomiarowych. Niekiedy jednak, kształt kasku praktycznie uniemożliwia zastosowanie wizjera. Widać to szczególnie w kaskach cross enduro.

Tu do gry wkraczają gogle motocyklowe. Lekkie, wykonane z trwałego tworzywa i dopasowane do kasku gogle do crossa i enduro skutecznie uzupełniają ochronę głowy i zapewniają właściwości wizjera. Gogle motocyklowe enduro cross są często wyposażane w elementy do montażu zrywek. Zrywki pozwalają tu chronić sam wizjer przed szybkim zniszczeniem.

Gogle do motoru klasycznego uzupełniają stylowy wygląd motocyklisty

Drugim powodem, dla którego używane są gogle do motoru, jest styl. Kilkadziesiąt lat temu gogle na motocykl były niezbędnym uzupełnieniem typowego kasku. Dziś wielu posiadaczy klasycznych jednośladów wykorzystuje gogle retro motocyklowe jako uzupełnienie wizerunku motocykla podczas zlotów i festiwali.

Popularne są szczególnie gogle motocyklowe PRL nawiązujące wprost do ubioru i gogli z tamtej epoki. Okulary i gogle motocyklowe chopper czy cafe racer to natomiast elementy związane z ogólną stylistyką tego typu jednośladów. Gogle na choppera są sugerowane do użycia na zlotach głównie w przypadku ich najprostszych i przez to najtańszych modeli.

Co muszą dawać dobre gogle na motocykl?

Gogle retro motocyklowe z wyższej półki posiadają już cechy wymagane dla ochrony oczu na dłuższych trasach. Takie gogle na choppera odpowiednio wzmocnione, metalową konstrukcją i posiadają dopracowany wizjer oraz elementy takie, jak system Anti Fog. Warunkiem jest przede wszystkim, by gogle na motor chroniły przed wiatrem, brudem, kurzem i insektami, a przy odpowiedniej budowie ochrony twarzy, także i deszczem.

Swoje właściwości muszą tez posiadać gogle motocyklowe enduro. Gogle na crossa muszą szczelnie pasować do kasku, skutecznie chronić przed dużą ilością brudu i pyłu oraz zapewniać odpowiednią wentylację głowy. Nie zawsze gogle można tu wyposażyć w osobne akcesoria.

Nieodpowiednie gogle motocyklowe enduro czy chopper groźne dla zdrowia oczu

Nie tylko brak, ale też nieodpowiednie gogle motocyklowe retro czy enduro mogą poważnie wpłynąć na zdrowie oczu. Źle dobrane gogle na crossa czy choppera doprowadzają do wysuszenia oczu oraz zapalenia spojówek, co objawia się pieczeniem i zaczerwienieniem oczu. Gogle motocyklowe retro czy enduro skutecznie chronią także przed niebezpiecznymi promieniami.

Nawet gogle na choppera czy gogle motocyklowe PRL mogą być wyposażone w akcesoria, przede wszystkim soczewki i filtry blokujące promienie UV. Należy pamiętać, że ochrona przed promieniami UV nie ma wiele wspólnego z przyciemnieniem wizjera. Przyciemniane gogle na motor przydadzą się podczas jazdy w stronę słońca, jednak nie uchronią oczu tak, jak filtry, przed zgubnymi skutkami promieni ultrafioletowych.

Wytrzymałe i praktyczne gogle motocyklowe chopper, enduro i inne w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości gogle motocyklowe do wielu typów jednośladów. Oferujemy klasyczne, stylizowane okulary i gogle motocyklowe chopper do krótkich przejazdów i na dłuższe trasy, odporne na uszkodzenia i zapewniające doskonałą wentylację gogle motocyklowe enduro i cross, a także bardziej uniwersalne, klasyczne i nowoczesne gogle do motoru do użycia w otwartych kaskach. Cechy i parametry gogli znajdziesz klikając na produkt.