Menu

Buty motocyklowe

Producent

Rozmiar

Płeć

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 935

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Buty motocyklowe to komfort i bezpieczeństwo nie tylko dla nóg motocyklisty

Buty motocyklowe to nieodzowny element ubioru każdego rozsądnego użytkownika jednośladów. W trakcie jazdy, buty na motor damskie czy męskie chronią dolne części ciała motocyklisty i pozwalają na pełną kontrolę ważnych mechanizmów pojazdu. Buty na motocykl można przy tym dobrać do stylu i funkcji danego jednośladu, a także tego, gdzie jeszcze będzie wykorzystywane obuwie motocyklowe.

Buty na motor to ważna część odzieży motocyklowej

Odzież motocyklowa kojarzy się głównie z dobrą kurtką, rękawicami czy spodniami. Wielu posiadaczy jednośladów bagatelizuje tu buty na motocykl, podczas jazdy korzystając z typowego obuwia. Wystarczy jednak jeden dłuższy przejazd, by zdać sobie sprawę ze znaczenia butów motocyklowych.

Konstrukcja butów motocyklowych nie tylko chroni przed wilgocią czy napływem powietrza, ale przez dostosowanie do układu dźwigni, pozwala sprawnie operować jednośladem. Stopy i nogi nie męczą się, nie ulegają wychłodzeniu czy spoceniu. Co oczywiste, wzmocnione męskie czy damskie buty motocyklowe są też przygotowane do optymalnej ochrony kostki i pięty u stóp i nóg motocyklistów przed skutkami wywrotki, czego w żaden sposób nie zapewnią zwykłe buty.

Bezpieczne buty motocyklowe męskie i damskie uchronią przed skutkami, ale i samą kolizją

Na bezpieczeństwo zapewniane przez dobre buty na motor damskie czy męskie warto spojrzeć nie tylko przez pryzmat ochrony przed skutkami wypadku. Oczywiście, ta stoi na wysokim poziomie dzięki wzmocnieniom na czubach, piętach, podstawie i w cholewce. Odpowiednio dopasowane, stabilne buty motocyklowe męskie czy damskie to jednak także pełna kontrola nad jednośladem.

Buty na motor są przygotowane do sterowania [cat:4039]dźwigniami skrzyni biegów i hamulca, ale i pozwalają wyczuwać pracę mechanizmów motocykla czy stan nawierzchni. Korzystając z butów motocyklowych kierowca może jeszcze lepiej dostosować prędkość i styl jazdy do warunków na drodze i uniknąć wielu krytycznych sytuacji.

Buty motocyklowe damskie i męskie do wykorzystania w różnych warunkach

Warunki, w jakich wykorzystujemy motocykle, mogą się jednak bardzo różnić w zależności od typu jednośladu. Z tego względu, także buty na motocykl damskie czy męskie dzielą się na rozmaite kategorie dostosowane do konkretnych potrzeb. Inną konstrukcję przyjmują buty na motocykl sportowy, inną na terenowy, a jeszcze inaczej wyglądają buty na choppera, do jazdy miejskiej czy buty motocyklowe turystyczne. Wybór odpowiednich butów motocyklowych ma tu znaczenie nie mniejsze, niż korzystanie z butów motocyklowych w ogóle. Odpowiednie buty na motor mogą wyraźnie poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy, i to mimo zachowania stylu typowego dla danego jednośladu.

Miejskie buty na motor damskie i męskie do wykorzystania nie tylko podczas jazdy

Dobrym przykładem butów motocyklowych są buty motocyklowe męskie i damskie do jazdy w warunkach miejskich. Te wygodne, niskie buty na motor często nie wyróżniają się spośród typowego obuwia, łatwo się je zakłada czy zdejmuje i doskonale pasują do tradycyjnej odzieży. Bez problemu takie męskie czy damskie buty motocyklowe można wykorzystywać w pracy czy do wyjścia na miasto. Jednocześnie, nawet niewyróżniające się buty damskie na motor zapewniają ochronę stopy, a odpowiednie wzmocnienia ułatwiają sprawną kontrolę motocykla podczas jazdy.

Buty motocyklowe chopper cruiser bezpieczne i stylowe

Jeszcze bardziej wyraziste są pod tym względem buty motocyklowe chopper cruiser. Buty na choppera świetnie łączą wygodę i bezpieczeństwo jazdy motocyklem ze stylem klasycznych jednośladów. Typowe buty motocyklowe męskie chopper cruiser są wykonane z grubej skóry i często urozmaicone gustownymi akcesoriami. Jednocześnie, takie buty motocyklowe męskie na choppera czy ich damskie odpowiedniki są sprytnie wzmocnione w podstawie, pięcie i czubie i wzbogacone o oddychające i wodoszczelne materiały. Buty motocyklowe na choppera można wykorzystać zarówno do długich podróży jednośladem, jak i na zlotach i spotkaniach miłośników klasycznych motocykli.

Buty na choppera typu kowbojki do prezentacji klasycznego stylu

Wyjątkiem pod kątem bezpieczeństwa są najbardziej urozmaicone buty motocyklowe chopper, tak zwane kowbojki. Te niezwykle stylowe, szczególnie buty damskie motocyklowe już z założenia nie są przeznaczone do dalekich podróży. Buty chopper kowbojki są wprost przygotowane do jazdy pokazowej na zlotach czy paradach, gdzie doskonale pasują do niepodrabialnych klasyków. Takie buty chopper cruiser pozwalają na sprawną kontrolę motocykla, jednak ich poziom bezpieczeństwa wyraźnie odróżnia je od typowych butów motocyklowych.

Męskie i damskie buty motocyklowe na sporta dla pełnej kontroli podczas szybkiej jazdy

Po drugiej stronie stoją buty motocyklowe męskie i damskie przygotowane do jazdy typowo sportowej. Tu na czele wychodzą buty na motor damskie i męskie do agresywnej jazdy po torach asfaltowych. Wykonane z tworzyw sztucznych, sztywne, wysokie i wyposażone w szereg ochraniaczy buty na motocykl sportowy stawiają wprost na bezpieczeństwo nóg i idealną kontrolę ścigacza. Korzystając z takich butów motocyklowych użytkownik nie tylko zapewni ciału komfort i bezpieczeństwo, ale też idealnie wyczuje jednoślad. Dzięki temu, sportowe buty sportowe damskie i męskie pozwalają wykorzystać pełnię torowych możliwości sportowego jednośladu.

Męskie i damskie buty motocyklowe cross enduro do wyczynów na bezdrożach

To, co na asfalcie dadzą buty motocyklowe damskie i męskie na sporta, w terenie zapewnią buty motocyklowe cross/enduro. Terenowe obuwie motocyklowe dzięki sztywnej konstrukcji i zabezpieczeniom chronią nogi przed skutkami upadku i ułatwiają przyjęcie pozycji typowej dla jazdy w terenie. A warto pamiętać, jak bardzo różni się pozycja w agresywnej jeździe terenowej od typowej pozycji przyjmowanej przez motocyklistę. Crossowe buty na motor damskie czy męskie wyróżniają się też specyficznym zapięciem oraz niezwykle urozmaiconą kolorystyką. Ta pozwala wyróżnić się motocykliście z tłumu i dobrać buty motocyklowe męskie czy damskie idealnie do reszty odzieży cross/enduro.

Turystyczne buty motocyklowe damskie i męskie to najwyższy komfort na dalekich trasach

A co, jeśli nasz motocykl służy przede wszystkim do przemierzania długich, niekoniecznie asfaltowych tras? Tu do gry wchodzą męskie i damskie buty motocyklowe adventure i turystyczne. Turystyczne buty motocyklowe skórzane czy tekstylne łączy zalety sportowych butów motocyklowych z wyjątkowym komfortem i ochroną przed najróżniejszymi warunkami pogodowymi. Dzięki wewnętrznym warstwom i wentylacji, buty męskie czy buty damskie na motor turystyczny zapewnią stopom wygodę i nie dopuszczą do zmęczenia czy zawilgocenia stopy mimo wielogodzinnej podróży.

Buty motocyklowe adventure do podróży tam, gdzie kończy się asfalt

Specyficzną odmianą turystycznych butów motocyklowych są buty na motor adventure. Te niezwykle wygodne buty na motocykl damskie i męskie są odpowiednio wzmocnione i usztywnione, by chronić stopę i nogę przed problemami typowymi dla jazdy w terenie. Buty motocyklowe damskie i męskie adventure ułatwiają też prowadzenie motocykla stojąc, co przy pokonywaniu bezdroży zdarza się zdecydowanie częściej, niż podczas podróży utwardzoną szosą.

Buty na motocykl to także szereg akcesoriów i elementów wymiennych

Nawet klasyczne buty motocyklowe skórzane można wyposażyć w przydatne dodatki. Jeśli chodzi o buty motocyklowe na choppera czy na miasto, mowa tu głównie o wodoodpornych nakładkach czy wkładkach poprawiających komfort jazdy. Sportowe czy terenowe buty na motocykl damskie i męskie to natomiast między innymi wymienne klamry, paski czy okucia przydatne szczególnie przy jeździe wyczynowej. Takie elementy do butów są dostępne osobno, by łatwo wymienić je bez potrzeby wymiany całego buta.

Rozmaite buty motocyklowe damskie i męskie w Gmoto.pl

U nas znajdziesz obuwie motocyklowe cenionych producentów przygotowane do różnych typów jednośladów. Oferujemy buty na motocykl sportowy, turystyczny i terenowy, klasyczne buty motocyklowe skórzane i do jazdy skuterem po mieście, a także rozmaite wymienne elementy do butów. Cechy i parametry danych butów motocyklowych znajdziesz klikając na produkt.