Menu

Rękawice motocyklowe

Producent

Płeć

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 2279

Przeglądaj według producenta

Artykuły z bloga

Rękawice motocyklowe dla bezpieczeństwa podczas jazdy i przed wypadkiem

Rękawice motocyklowe to jeden z podstawowych elementów odzieży motocyklowej. Specjalne rękawice na motor chronią palce i dłonie użytkownika przed zimnem i deszczem w trakcie jazdy oraz podczas upadku czy kolizji. Uszkodzone, zużyte lub źle dobrane rękawice na motocykl mogą w krótkim czasie doprowadzić do poważnych problemów z ruchem dłoni.

Dlaczego niepozorne rękawice na motor to bardzo ważny element stroju?

Zimno i wiatr podczas jazdy są niezwykle szkodliwe dla stawów dłoni. Dłonie nam grabieją, a to obniża ich czas reakcji i ból. Nie potrzeba wiele czasu, by doszło tu do całkowitego zaniku czucia w dłoni. Rękawice na motor skutecznie chronią więc stawy dłoni przed zimnem i wiatrem. Odpowiednio dobrane i szczelne rękawice motocyklowe pozwalają długo cieszyć się jazdą motocyklem bez obaw o problemy z czuciem w palcach.

Rękawice motocyklowe na lato i chłodniejsze okresy to ciepło i wentylacja dłoni

To, jak rękawice motocyklowe chronią dłonie, jeszcze lepiej widać w deszczu, gdy do wiatru i zimnego powietrza dochodzi jeszcze woda. Ważna jest nie tylko ich szczelność, ale i wentylacja. Rękawice motocyklowe na lato uchronią ręce przed nadmiernym poceniem się, W chłodniejsze okresy, rękawice motocyklowe zimowe zapewnią odpowiednie ciepło dłoni.

Rękawice na motocykl to także ochrona przed insektami czy kamieniami

Podczas jazdy, dłonie motocyklisty są narażone także na różnego typu uderzenia. Wzmocnione rękawice motocyklowe damskie i męskie uchronią palce przed insektami czy drobnymi kamykami lecącymi spod kół poprzedzających pojazdów. A te, nawet pojedyncze, mogą narobić wielu szkód, gdy przy dużej prędkości uderzą w dłoń niechronioną przez choćby letnie rękawice motocyklowe.

Rękawice motocyklowe to w końcu ochrona przed skutkami wypadku

Tak, jak inne części ciała, także dłonie są w końcu narażone na skutki upadku czy kolizji. Podstawową ochroną przed nimi są tu właśnie rękawice na motor. Wzmocnione rękawice motocyklowe nie tylko zmniejszą skutki uderzeń palców, kostek czy nadgarstków, ale też ochronią je przed szlifem po upadku przy większej prędkości.

Rękawice motocyklowe męskie i damskie najlepsze dla ciebie

Rękawice motocyklowe damskie i męskie można dobrać ze względu na styl twojego jednośladu. Inaczej prezentują się rękawice motocyklowe skórzane na choppera, a inaczej rękawice na motocykl enduro i cross. Każde rękawice motocyklowe skórzane czy z tworzyw sztucznych zapewnią optymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy, a przy tym będą dostosowane do charakteru kierowcy i jednośladu.

Rękawice skórzane motocyklowe najlepiej pasują do klasycznego jednośladu

Rękawice motocyklowe skórzane wyraźnie stawiają na styl. Czarne, wykonane z grubej skóry bydlęcej, gładkie lub nabite ćwiekami rękawice skórzane motocyklowe idealnie komponują się z odzieżą i stylem typowym dla choppera czy cruisera. Rękawice motocyklowe bez palców pasują do krótkich przejazdów przez miasto, parad czy zlotów. Jeśli jednak planujesz dłuższe wyprawy swoim klasycznym jednośladem, postaw na pełne rękawice skórzane motocyklowe.

Rękawice na motor enduro i cross dla pełnej kontroli jednośladu w terenie

Jazda w terenie czy na torze motocross wymaga wyjątkowego panowania nad motocyklem. Rękawice na motor enduro cross są więc nieco mniej usztywnione i opancerzone. Nawe te rękawice motocyklowe męskie czy damskie zapewniają bezpieczeństwo dłoni, gdyż pozwalają motocykliście szybko zareagować na ewentualne zagrożenie. Rękawice na motocykl terenowy są też wyjątkowo dobrze wentylowane, by odprowadzić ciepło i pot przy intensywnej pracy dłoni.

Rękawice motocyklowe miejskie do codziennej eksploatacji skutera

W mieście nie rozwiniemy większych prędkości, a ryzyko wypadku jest spore. Miejskie rękawice motocyklowe męskie czy damskie muszą więc chronić, a przy tym sprawnie odprowadzić ciepło. Szczególnie rękawice motocyklowe letnie cechuje wyjątkowo skuteczna wentylacja przy wysokim poziomie bezpieczeństwa, a wygodne zapięcia ułatwią ich częste zdejmowanie.

Rękawice na motor sportowy to przede wszystkim bezpieczeństwo

Styl stylem, ale na torze liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. I takie są rękawice na motocykl sportowy. Mieszanka skóry i tworzyw sztucznych z całym systemem zabezpieczeń, protektorów i sliderów sprawia, że nawet rękawice na motor letnie skutecznie chronią dłoń przed skutkami upadku przy dużych prędkościach.

Rękawice motocyklowe skórzane i z tworzyw sztucznych do turystyki bliskiej i dalekiej

Rękawice na motocykl turystyczny muszą uchronić dłonie przed skutkami długiej podróży w nienajlepszych warunkach. Obok typowego bezpieczeństwa, takie rękawice na motor są wykonane z materiałów dających komfort i wentylację, a przy tym dobrą ochronę przed wiatrem i wilgocią. Warto tu dostosować rękawice motocyklowe damskie czy męskie do typu podróży. Inaczej będą wyglądały turystyczne rękawice na motor letnie do jazdy po drogach utwardzonych, a inne rękawice motocyklowe zimowe czy do jazdy przełajowej.

Wybierz najlepsze rękawice motocyklowe do twojego jednośladu

Rynek oferuje rękawice motocyklowe dostosowane do wielu typów jazdy jednośladem. Odpowiednio dobrane rękawice na motor zapewnią optymalne bezpieczeństwo, komfort i kontrolę nad motocyklem. Letnie rękawice motocyklowe sprawdzą się przy upałach, a rękawice motocyklowe zimowe zapewnią ciepło nawet późną jesienią czy wczesną wiosną.

Rękawice motocyklowe męskie i damskie w wielu odmianach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz rękawice motocyklowe męskie i damskie do wielu typów motocykli. Oferujemy rękawice motocyklowe na lato i inne pory roku; rękawice motocyklowe skórzane, tekstylne i mieszane do jazdy terenowej, sportowej i czysto rekreacyjnej, a także stylowe rękawice motocyklowe bez palców. Cechy i parametry rękawic znajdziesz klikając na produkt.