Menu

Łyżki do opon motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 149

Łyżka do opon motocyklowych 380 mm

29,29 zł

Łyżka do opon motocyklowych 380 mm

            (10)

Łyżka do opon motocyklowych 240 mm

27,32 zł

Łyżka do opon motocyklowych 240 mm

            (17)

Łyżka do opon motocyklowych 200 mm

21,47 zł

Łyżka do opon motocyklowych 200 mm

            (9)

Łyżka do opon motocykowych 350 mm

52,62 zł

Łyżka do opon motocykowych 350 mm

            (1)

Komplet łyżek do montażu opon 350mm 240mm

151,47 zł

Komplet łyżek do montażu opon 350mm 240mm

            (6)

Łyżka do opon 200 mm

27,91 zł

Łyżka do opon 200 mm

            (1)

Komplet łyżek do mantażu opon 3 szt x 240mm

101,35 zł

Komplet łyżek do mantażu opon 3 szt x 240mm

            (1)

Łyżka do opon z uchwytem 272 mm

37,45 zł

Łyżka do opon z uchwytem 272 mm

            (1)

Łyżka JMP do opon (hak pomocniczy)

60,52 zł

Łyżka JMP do opon (hak pomocniczy)

            (1)

Łyżka do opon to proste i praktyczne narzędzie do wymiany opony lub dętki

Łyżka do opon to proste, metalowe narzędzie do montażu opon motocyklowych. Odpowiedna konstrukcja pozwala łatwo usunąć oponę czy dętkę z koła bez narażenia ich na uszkodzenie. Bardziej skomplikowane łyżki montażowe do opon mogą zawierać elementy służące także do innych czynności przy motocyklu

Prosta budowa łyżki do opon motocyklowych ma swoje specyficzne cechy

Łyżka do opon motocyklowych należy do najprostszych narzędzi stosowanych przy motocyklu. Nie oznacza to jednak, że można ją zastąpić innymi przedmiotami. Najważniejszą cechą łyżki do opon jest końcówka stosowana przy kole. Jej kształt pozwala łatwo przenieść oponę na drugą stronę obręczy koła. Drugą ważną cechą łyżki do opon motocyklowych są jej krawędzie. Łyżka do opon motocyklowych posiada wyłącznie krawędzie zaokrąglone, aby nie doprowadzić do uszkodzenia dętki czy opony przez przecięcie ich ostrym końcem.

Łyżki do opon przygotowane do warsztatu i do wypraw w teren

Łyżka do opon motocyklowych jest dostępna w wielu odmianach. Podstawową różnicą jest jej długość. Ma to znaczenie w przypadku dużych i ciężkich motocykli, w których usunięcie opony wymaga nierzadko dużej siły. Dłuższa łyżka do opon pozwala zwiększyć nacisk na oponę mnożąc tą samą siłę przez dłuższe ramię. Takie łyżki do opon są popularne szczególnie w warsztatach.

Mniejsza, wykonana z metali lekkich łyżka do opon jest natomiast chętnie zabierana przez miłośników podróży w teren. Lekkie motocykle enduro nie wymagają dużej siły do montażu opon, a mniejsza łyżka do opon bez problemu zmieści się w typowym miejscu na bagaż czy na narzędzia.

Łyżki do opon w zestawach i z dodatkowymi funkcjami

Łyżki do opon motocyklowych można też spotkać w formie zestawu przedmiotów. Tu ich zaletą jest właśnie ich ilość. Wiedzą o tym dobrze miłośnicy crossu. Kilka łyżek do opon pozwala wymienić dętkę czy oponę w parę minut dzięki zdejmowaniu opony jednocześnie w kilku miejscach. Szczególnie w zestawach łyżek, łyżki do opon motocyklowych są też wyposażone w dodatkowe funkcje, na przykład nasadki. To pozwala usunąć z pakietu narzędzi powtarzające się przedmioty i zabrać ze sobą jeszcze większą gamę innych narzędzi.

Co warto wiedzieć, gdy chcesz wykorzystać łyżki do opon motocyklowych?

Choć użycie łyżki do opon nie jest trudne, ze względu na potrzebną siłę i odpowiednie umieszczenie łyżki wymaga ono pewnej wprawy. Na początku warto więc potrenować wymianę opony. Jest to ważne szczególnie w przypadku wymiany opon z dętkami, a więc w motocyklach enduro i cross. Nieodpowiednie użycie łyżki może docisnąć dętkę do krawędzi felgi i uszkodzić nową dętkę już przy jej zakładaniu.

Rozmaite łyżki do opon motocyklowych pojedyncze i w zestawach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz szeroki zakres lekkich, mocnych łyżek do opon. Różne długości pozwalają wybrać najodpowiedniejszą do danego typu kół motocykla oraz miejsca, gdzie będą znajdowały się gotowe do użytku. Parametry i cechy danej łyżki znajdziesz w tabeli dostępnej po kliknięciu na produkt.