Menu

Ciężarki do wyważania kół motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 103

Ciężarki klejone do kół 45 g 1 szt czarny

10,38 zł

Ciężarki klejone do kół 45 g 1 szt czarny

            (1)

Klejone ciężarki do kół 45 g 1 szt srebrny

10,38 zł

Klejone ciężarki do kół 45 g 1 szt srebrny

            (1)

Ciężarki do kół ołowiowe

7,80 zł

Ciężarki do kół ołowiowe

            (1)

Ciężarki do wyważania kół dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy

Ciężarki do kół motocyklowych to elementy, które pozwalają równomiernie rozłożyć masę koła wokół jego osi. Ciężarki do wyważania kół motocyklowych zapobiegają szybkiemu i nierównomiernemu zużyciu opony, amortyzatorów czy hamulców, słabszej przyczepności i gorszemu komfortowi jazdy.

Ciężarki do kół motocyklowych niwelują różnice masy miejsc na kole

Równomierne rozłożenie mas na kole jest niezwykle ważne dla komfortowej i bezpiecznej jazdy motocyklem. Odstępstwo skutkuje drganiami i skokami nieprzyjemnymi dla użytkownika i przyśpieszającymi zużycie elementów koła. Typowym tego przykładem jest drżenie kierownicy podczas jazdy. Z tego względu, do koła montowane są specjalne ciężarki do wyważania kół. Specjalne przygotowane do wyważania kół ciężarki niwelują różnice między masami w poszczególnych miejscach na kole.

Ciężarek klejony, montowany lub w proszku

W motocyklach z jednolitymi felgami są to zwykle ciężarki do kół klejone. Odpowiedni ciężarek klejony jest tu w miejscu, gdzie zauważono odstępstwo od prawidłowej masy. W kołach ze szprychami popularne są ciężarki do wywarzania kół zlewające się z końcówkami przy obręczach. Tam, gdzie trudno jest zamontować typowe ciężarki stalowe, stosuje się ciężarki do kół motocyklowych w formie proszku wyważającego. Granulat rozprowadza się po oponie i wyważa dzięki sile odśrodkowej.

Ciężarki do kół klejone, montowane i proszki w Gmoto.pl

U nas znajdziesz ciężarki do wyważania kół motocyklowych w wielu odmianach. Oferujemy ciężarki klejone na felgach aluminiowych i do felg stalowych kół motocyklowych, ciężarki mocowane na szprychach, a także granulaty wyrażające. Cechy i parametry ciężarków są dostępne po kliknięciu na produkt.