Menu

Wentyle i kominki do opon motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 435

Nakrętka na wentyl z kluczem metalowa 1 szt

1,99 zł

Nakrętka na wentyl z kluczem metalowa 1 szt

            (1)

Zawór gumowy kątowy 90 stopni 11,3 skutery

5,13 zł

Zawór gumowy kątowy 90 stopni 11,3 skutery

            (1)

Wentyl koła 90 stopni

5,99 zł

Wentyl koła 90 stopni

            (6)

Wkręt do zaworów wentyli koła

4,99 zł

Wkręt do zaworów wentyli koła

            (2)

Zaworek do dętki krótki

2,00 zł

Zaworek do dętki krótki

            (7)

Nakrętka wentyla chrom 2szt.

8,99 zł

Nakrętka wentyla chrom 2szt.

            (2)

Nakrętka wentyla czaszka chrom kpl

11,36 zł

Nakrętka wentyla czaszka chrom kpl

            (3)

Nakrętka na wentyl kostka czerwona

9,99 zł

Nakrętka na wentyl kostka czerwona

            (1)

Nakrętka wentyla czarna 1szt

13,23 zł

Nakrętka wentyla czarna 1szt

            (1)

Wentyl do opony dla prostej regulacji powietrza w oponie

Wentyle i kominki do opon to elementy odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponie motocykla. Odpowiednio zamontowane wentyle do kół pozwalają łatwo i szybko napompować oponę lub zmniejszyć ciśnienie i zwiększyć przyczepność w trudnym terenie. Uszkodzone kominki i wentyle do opon grożą problemami w trasie i uszkodzeniem elementów koła.

Proste wentyle do kół ważnym elementem koła

Wentyl do opony to pozornie prosty element związany z regulacją ciśnienia. To, jak ważne jest jego utrzymanie w dobrym stanie i wymiana w razie uszkodzenia, często ujawnia się w bardzo nieprzyjemnych momentach, w trasie lub terenie. Z tego względu warto regularnie sprawdzać wentyle do motocykli, szczególnie gdy ciśnienie w oponie regularnie traci optymalny poziom.

Wentyle do opon w różnych odmianach

Całe wentyle do kół mogą mieć kształt standardowy prosty lub skręcany. Podstawowym typem są wentyle do opon proste, tak zwane kominki do opon. Montowane w przygotowanych dla nich miejscach w obręczy koła, kominki do opon uszczelniają to miejsce i pozwalają w łatwy sposób napompować oponę. Wentyl do opony są wyposażone najczęściej w proste zawory, których zadaniem jest niedopuszczenie do wypływu powietrza podczas jej pompowania.

Skręcane wentyle do motocykli przydatne w niektórych pojazdach

W niektórych jednośladach przydają się wentyle do kół skręcane, najczęściej pod kątem 90 stopni. Zwykle są to motocykle w których prosty wentyl motocyklowy wyraźnie utrudniałby sprawne dopompowanie opony. Skręcane wentyle do motocykli są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego częściej są wykonywane z wytrzymalsze w materiałów. W każdym przypadku, wentyl do opony wymaga doboru i poprawnego montażu. Błąd może już na starcie nie pozwolić na utrzymanie ciśnienia w oponie.

Specjalne zawory do opon montowane w wentylu

Osobnym elementem są zawory do opon montowane w wentylu. Takie zawory do opon nie tylko zapobiegają wydostaniu się powietrza z opony podczas pompowania opony, ale też pozwalają upuścić część powietrza w razie potrzeby. Z tej opcji chętnie korzystają użytkownicy motocykli terenowych. Regulacja ciśnienia pozwala poprawić przyczepność opony w danych warunkach terenowych i zmniejszyć ryzyko poślizgu.

Wentyl do opony urozmaicony nietypową nakrętką

Szczególnie w jednośladach klasycznych i modyfikowanych, wentyl do opony może być wyposażony w nakrętkę urozmaicającą wygląd. Można tu spotkać nakrętki kolorowe i o nietypowych kształtach, nawet w formie czaszki czy korony. Należy jednak pamiętać, że nakrętka na wentyl motocyklowy jest przede wszystkim elementem uszczelniającym układ, a podstawą doboru powinny być jej wymiary i jakość. Widząc niski poziom ciśnienia w oponie lub dętce, wentyle warto sprawdzić pod kątem szczelności. W przypadku uszkodzenia, niezbędna staje się wymiana wentyli.

Rozmaite kominki, wentyle i nakrętki do opon w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wentyle do opon wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości kominki proste i skręcane, zawory do opon i nakrętki osobne oraz w kompletach, standardowe i w nietypowych kolorach i kształtach. Cechy i parametry danego elementu znajdziesz po kliknięciu na produkt.