Menu

Rękawice cross i enduro

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1216

Rękawice motocyklowe Cross Enduro Inmotion

54,87 zł

Rękawice motocyklowe Cross Enduro Inmotion

            (5)

Rękawice motocyklowe Cross Enduro ATV

88,66 zł

Rękawice motocyklowe Cross Enduro ATV

            (4)

Rękawice motocyklowe Cross Enduro ATV

90,16 zł

Rękawice motocyklowe Cross Enduro ATV

            (4)

Rękawice motocyklowe Cross Enduro ATV

88,66 zł

Rękawice motocyklowe Cross Enduro ATV

            (2)

Artykuły z bloga

Rękawice cross enduro przygotowane specjalnie do ostrej jazdy w terenie

Rękawice cross enduro to rękawice motocyklowe, których konstrukcję oparto na typowych czynnikach jazdy w terenie. Rękawiczki cross enduro dają ochronę dłoni motocyklisty przed uderzeniami rozmaitych przeszkód oraz zapewniają pewny chwyt, wyczucie kierownicy, a także wygodę. Ze względu na konstrukcję, rękawice enduro cross nie nadają się do jazdy typowo turystycznej po drogach utwardzonych.

Rękawice enduro i cross równie nietypowe, co sama jazda w terenie

Poruszanie się motocyklem w terenie czy na torze motocrossowym wyraźnie różni się od typowej jazdy jednośladem. Motocyklista musi być tu wyjątkowo wyczulony na pracę kierownicy czy zawieszenia motocykla i móc natychmiast zareagować w razie konieczności. Rękawice na crossa i enduro są więc niezwykle elastyczne i dopasowane do dłoni. Specjalny krój i materiały pozwalają kierowcy na maksymalne czucie manetek i przez to ciągłą, dokładną kontrolę motocykla.

Rękawiczki cross sprawdzają się przy ostrej jeździe motocrossowej

Podstawą bezpieczeństwa jazdy w terenie jest całkowita, ciągła kontrola nad motocyklem. Rękawiczki cross enduro nie muszą chronić tu dłoni przed wywrotkami przy dużych prędkościach. Dużo ważniejsze jest, by zapewniły dłoniom motocyklisty idealne wyczucie kierownicy. Szczególnie widać to w przypadku motocrossu. Choć rękawice cross są tu najlżejsze i w teorii najgorzej chronią przed skutkami uderzeń, to w praktyce właśnie takie rękawice na crossa są optymalnym wyborem dla miłośnika jazdy crossowej. Dzięki nim, motocyklista szybko zareaguje na nieprawidłową pozycję kierownicy i motocykla, a przez to uchroni dłonie i całe ciało przed wywrotką.

Rękawiczki enduro zapewnia bezpieczeństwo w warunkach jazdy terenowej

Nieco inaczej wygląda to w przypadku jazdy przełajowej. Tu prędkości mogą być wyższe, a na trasie mogą pojawić się gałęzie, kamienie i inne przeszkody terenowe. Rękawice enduro są więc zwykle wzmocnione w kluczowych miejscach, szczególnie na kostkach i przegubach. Kevlarowe wkładki i wzmocnienia nie dopuszczą do uszkodzenia dłoni, gdy dojdzie już do kontaktu z przeszkodą.

Rękawice enduro cross to także niezwykle skuteczna wentylacja

Chęć czucia manetek i częste poruszanie dłonią doprowadzi w krótkim czasie do pocenia się tych części ciała. Rękawice enduro i cross cechuje wyjątkowo skuteczna wentylacja już przy niewielkich prędkościach. Materiały, jego perforacja i krój łatwo odprowadzi ciepło, przez co rękawiczki enduro cross nie pozwolą na nadmierne pocenie się dłoni nawet przy ostrej jeździe terenowej.

Rękawice cross enduro i komfort? To możliwe!

Może się wydawać, że ostra jazda terenowa i komfort to dwa przeciwległe bieguny jazdy motocyklem. Ale to nieprawda. Dzięki materiałom i budowie, dobre rękawice cross enduro nie pozwolą na szybkie zmęczenie dłoni, a motocykliście na utratę kontroli nad jednośladem. Wygodne rękawiczki na crossa czy enduro są tu więc jak najbardziej możliwe, a nawet wymagane, jeśli chcemy cieszyć się jazdą terenową przez dłuższy czas.

Wykorzystując rękawice enduro cross można łatwo kontrolować nowoczesne urządzenia

Konstrukcja typowych rękawic motocyklowych utrudnia korzystanie z telefonu komórkowego czy nawigacji. Gdy jednak w grę wchodzą elastyczne rękawiczki na crossa i enduro, sprawa wygląda inaczej. Już sama ich budowa i materiały pozwalają na znacznie łatwiejsze operowanie urządzeniem. Wielu producentów zauważyło zresztą tą cechę i wyposażyło swoje rękawice na crossa w elementy ułatwiające korzystanie z ekranu dotykowego. Co prawda, podczas jazdy terenowej nie będziemy zbyt często używali komórki. Gdy po zatrzymaniu będziemy chcieli to zrobić, rękawiczki enduro cross nie utrudnią nam zadania.

Rękawice na enduro i crossa to bogata kolorystyka adekwatna do stylu

Tak, jak cały ubiór motocyklisty, rękawiczki enduro cross zwykle nie należą do produktów stonowanych i jednobarwnych. Przeciwnie, rękawiczki cross enduro są dostępne w wielu kolorach i ich połączeniach. Nawet w dużej grupie uczestników imprezy, rękawiczki na crossa czy enduro dadzą indywidualny styl i wyróżnią z tłumu użytkowników motocykli.

Dopracowane, bezpieczne i wygodne rękawice cross enduro w wielu kolorach w Gmoto.pl

W naszej ofercie znajdziesz rękawice cross i enduro renomowanych producentów odzieży i akcesoriów do motocykli terenowych. Oferujemy lekkie rękawiczki na crossa do ostrej jazdy torowej oraz wzmacnianie rękawice enduro do pokonywania rozmaitych przeszkód w terenie. Cechy i parametry danych rękawic znajdziesz klikając na produkt

.