Menu

Spray do łańcucha motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 113
-15% Smar do łańcucha Motul C3 Off Road Chain Lube

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,99 zł

50,99 zł

59,99 zł

Smar do łańcucha Motul C3 Off Road Chain Lube

   (7)
-15% Zestaw do konserwacji łańcucha napędowego Motul offroadowy

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 119,00 zł

101,15 zł

119,00 zł

Zestaw do konserwacji łańcucha napędowego Motul offroadowy

   (10)

Przeglądaj według producenta

Spray do łańcucha motocyklowego praktycznym sposobem konserwacji łańcucha

Smar do łańcuchów motocyklowych w sprayu to podstawowy produkt przeznaczony do konserwacji łańcucha napędowego motocykla. Spray do łańcucha pozwala szybko i równomiernie rozprowadzić smar po łańcuchu, a przez to wyeliminować ryzyko tarć poszczególnych elementów łańcucha. Smar w sprayu do łańcucha ma też wiele innych zalet praktycznych, w tym łatwość jego przechowania i transportu.

Spray do smarowania łańcucha motocyklowego popularną formą smaru do łańcuchów

Typowy łańcuch napędowy to szereg metalowych, poruszających się względem siebie elementów. Tarcie i temperatura generowane przez pracę łańcucha narażają go i elementy z nim związane, w tym zębatki przednie i tylne, na odkształcenia, a przez to szybkie zużycie i uszkodzenie. Podstawowym sposobem na trwałość układu, utrzymanie łańcucha w dobrym stanie, a także ochronę przed korozją jest jego smarowanie. Przygotowany do tego smar do łańcucha jest dostępny w wielu formach aplikacji, a jedną z najpopularniejszych jest smar w sprayu do łańcucha.

Smar do łańcucha motocyklowego w sprayu przyjmuje jedną z dwóch form

Smar do łańcuchów motocyklowych w sprayu jest dostępny w tej formie dzięki specjalnej konsystencji substancji umieszczanej w pojemniku. Taka konsystencja pozwala łatwo rozprowadzić smar po całej powierzchni łańcucha. Trzeba przy tym pamiętać, że spray do łańcucha ma taką konsystencję tylko w pojemniku. Nałożony na łańcuch i jego ogniwa, spray do smarowania łańcucha motocyklowego może przybrać jedną z dwóch form: tłustej lub suchej.

Tłusty smar w sprayu do łańcucha nie zmienia formy, ale ma swoje wady

Do niedawna, lepszym rozwiązaniem był tak zwany tłusty smar w sprayu do łańcucha motocyklowego. Taki smar nie zmieniał konsystencji na łańcuchu i zachowywał tam pełnię swoich właściwości smarujących. Wadą takiego smaru była jednak łatwość, z jaką był on wyrzucany z łańcuchów motocyklowych na inne elementy motocykla czy ubranie motocyklisty. Z tego powodu, na rynku pojawił się suchy spray do smarowania łańcucha motocyklowego, który obecnie nie ustępuje tłustemu pod kątem właściwości smarnych.

Nowoczesny suchy spray do łańcucha wytrzyma agresywną pracę układu

Suchy smar w sprayu do łańcucha motocyklowego ma formę tłustą tylko podczas rozprowadzania go na łańcuchu. Po nałożeniu, cząsteczki substancji nadające mu tłustą formę odparowują i pozostawiają na łańcuchu suchą warstwę smarującą. W przeszłości, po odparowaniu suchy smar był wyraźnie gorszy i nadawał się głównie do motocykli użytkowanych nieagresywnie i nieczęsto. Dziś jednak, taki smar do łańcucha w sprayu uległ sporym zmianom, przez co smar suchy jest dostępny także do bardziej wysilonych układów przeniesienia napędu.

Spray do łańcucha wymaga określonego przygotowania układu do smarowania

Bez względu na typ smaru, spray do łańcucha motocyklowego wymaga określonych działań przed i w trakcie smarowania. Łańcuch należy umyć, by usunąć brud i stary smar utrudniający nałożenie nowej warstwy. Warto pamiętać, że łańcuchy mogą być wyposażone w elementy łańcucha wrażliwe na niektóre substancje chemiczne, na przykład benzynę. Ich zastosowanie może wyraźnie skrócić żywotność łańcucha, dlatego lepiej zastosować tu specjalne środki do czyszczenia łańcucha.

Spray do łańcucha motocyklowego prosty w nałożeniu i rozprowadzeniu

Po umyciu łańcucha, smar należy nakładać na każde ogniwo łańcuchowe. Tu właśnie pojawia się główna zaleta, dzięki której spray do łańcucha motocyklowego należy do najpopularniejszych produktów do smarowania. Wykorzystując spray do łańcucha można szybko i prosto umieścić smar na całej powierzchni łańcucha. Po smarowaniu, łańcuch wystarczy pozostawić na około pół godziny. Szczególnie ważne jest to w przypadku smaru suchego, który właśnie wtedy przyjmuje ostateczną, suchą formę.

Smar do łańcucha motocyklowego w sprayu w wielu odsłonach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz spray do łańcucha motocyklowego cenionych producentów, w tym Castrol, DID, Motul czy Valvoline. Oferujemy osobne, wysokiej jakości smary jako spraye do łańcucha, a także zestawy do konserwacji z środkami czyszczącymi i narzędziami do czyszczenia łańcucha. Cechy i parametry smaru są dostępne po kliknięciu na produkt.