Menu

Smary do łożysk tocznych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 37

Smar do łożysk Malwa

9,99 zł

Smar do łożysk Malwa

            (3)

Smar łożyskowy ŁT43 z dozownikiem 70ml

9,90 zł

Smar łożyskowy ŁT43 z dozownikiem 70ml

            (1)

Smar do łożysk tocznych niezbędny dla poprawnej pracy układu

Łożyska toczne w nowoczesnym motocyklu są w wielu miejscach niezbędne. Same łożyska nie spełnią jednak swojej roli, jeśli nie zostaną do tego przygotowane. Jedną z podstawowych czynności jest tu smarowanie. Smar do łożysk tocznych zapewnia łatwiejszy ruch wzajemny elementów łożysk i zmniejszy tarcia, a przez to znacznie zwiększa niezawodność eksploatacji łożyska.

Smar łożyskowy chroni wyraźnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia

Tarcie w układzie łożysk ma zgubny wpływ nie tylko ze względu na mechaniczne niszczenie powierzchni, ale także przez działanie wysokich temperatur. Przy mechanizmach takich, jakie znamy z motocykli, takie efekty grożą nie tylko uszkodzeniami łożysk, ale i dla całych układów. Typowe smarowanie olejem często nie jest tam możliwe, gdyż cyrkulacja oleju nie byłaby skuteczna lub układ byłby narażony na częste wycieki oleju. Z tego powodu smarowania przy łożyskach tocznych stosowany jest specjalny smar wysokotemperaturowy do łożysk tocznych.

Jako smary plastyczne, smary do łożysk zmniejszą nie tylko tarcie

Wybierając odpowiedni smar do łożysk, efektem będzie zmniejszenie siły tarcia, a to zmniejsza ryzyko uszkodzenia, obniża temperaturę i w konsekwencji przedłuża żywotność łożyska. Przez skuteczne usuwanie ciał obcych, wysokiej jakości smar plastyczny do smarowania łożysk tocznych uchroni też łożyska toczne przed zanieczyszczeniami i wilgocią, a przez to korozją i uszkodzeniami innymi, niż wynikającymi z samego tarcia.

Wysokiej jakości smary do łożysk tocznych dostępne w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wysokiej jakości smary plastyczne do odpowiedniego smarowania rozmaitych łożysk tocznych w motocyklu. Oferujemy smar do łożysk renomowanych producentów, w tym Malossi, Motul czy Polini. Cechy i parametry niezbędne przy wyborze smaru znajdziesz po kliknięciu na konkretny produkt.