Menu

Płyny do chłodnic motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 168

-15% Płyn chłodniczy Motul Motocool Expert -37C 1l

35,53 zł

41,80 zł

Płyn chłodniczy Motul Motocool Expert -37C 1l

            (18)

-15% Płyn chłodniczy Motul Motocool Factory Line -35C 1l

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 37,80 zł

42,36 zł

49,83 zł

Płyn chłodniczy Motul Motocool Factory Line -35C 1l

              (1)

Płyn do chłodnic czerwony 1l

10,99 zł

Płyn do chłodnic czerwony 1l

            (1)

Płyn chłodniczy K2 Kuler -35°C Czerwony 1 l

11,90 zł

Płyn chłodniczy K2 Kuler -35°C Czerwony 1 l

            (2)

Płyn do chłodnic samochodowych niebieski 1l

10,99 zł

Płyn do chłodnic samochodowych niebieski 1l

            (2)

Płyn chłodniczy K2 Kuler -35°C Zielony 5 l

41,76 zł

Płyn chłodniczy K2 Kuler -35°C Zielony 5 l

            (1)

Płyn chłodniczy K2 Kuler -35°C Niebieski 5 l

45,00 zł

Płyn chłodniczy K2 Kuler -35°C Niebieski 5 l

            (1)

-15% Środek do płynu chłodniczego Motul Mocool 500ml

70,58 zł

83,04 zł

Środek do płynu chłodniczego Motul Mocool 500ml

            (1)

Płyn chłodniczy K2 Kuler -35°C Różowy 5 l

47,10 zł

Płyn chłodniczy K2 Kuler -35°C Różowy 5 l

            (1)

Płyn do chłodnic Dynagel 2000 -37C 5L

69,08 zł

Płyn do chłodnic Dynagel 2000 -37C 5L

            (1)

Artykuły z bloga

Odpowiedni płyn chłodniczy to kluczowy element układu chłodzenia cieczą

Płyn chłodniczy do motocykla to specjalny preparat chemiczny stosowany w motocyklowych układach napędowych chłodzonych cieczą. Krążący między silnikiem i chłodnicą płyn chłodniczy do motocykla pozwala utrzymać temperaturę silnika na poziomie, która nie zaburza jego pracy i nie naraża elementów na uszkodzenie. Ubytek, zabrudzenie lub niska jakość płynu chłodzącego grożą uszkodzeniem elementów układów chłodzenia i napędowego.

Jaką rolę pełni płyn chłodniczy do motocykla w układzie?

Silnik to nie tylko źródło mocy jednośladu, ale i źródło ciepła. Zbyt wysoka temperatura grozi utratą właściwości elementów silnika i ich odkształceniem. Niezbędne jest przez to chłodzenie silnika, powietrzem lub cieczą. Przy chłodzeniu powietrzem, powietrze opływające motocykl jest kierowane tak, by schłodzić silnik. W układach z cieczą, kluczową rolę gra płyn chłodniczy, który krąży w zamkniętym układzie między silnikiem i chłodnicą. Płyn chłodniczy przejmuje ciepło z silnika i przenosi do chłodnicy, gdzie jest skutecznie chłodzony i ponownie kierowany do silnika.

Woda to za mało, by płyn chłodniczy motocyklowy skutecznie chłodził silnik

Na taki układ często mówi się, że jest chłodzony wodą. Choć płyn chłodniczy zawiera wodę destylowaną, nie jest tu ona jedynym składnikiem. Płyn chłodniczy motocyklowy to w praktyce wodny roztwór substancji zwiększającej zakres temperaturowy i skuteczność działania, na przykład glikol etylenowy zmieszany w stosunku 1:1. Dzięki temu, płyn chłodniczy do motocykla działa w zakresie od -35 do 120 stopni Celsjusza, czyli optymalnym dla pracy silnika.

Dzięki dodatkom płyn chłodniczy do motocykla przedłuża życie układu chłodzenia

Oprócz składów przenoszących ciepło, nowoczesny płyn chłodniczy motocyklowy zawiera także około 1% dodatków chemicznych. Ich zadaniem jest utrzymanie układu chłodzącego w dobrym stanie. Wzbogacony o te dodatki płyn chłodniczy chroni układ przed korozją, brudem i powstawaniem niszczących osadów. W efekcie, taki płyn chłodniczy wyraźnie wydłuża życie układu chłodzenia motocykla.

Płyn chłodniczy warto uzupełniać tylko z pomocą takiego samego produktu

Ze względu na te dodatki, płyn chłodniczy nie powinien być mieszany. Różni producenci stosują różne dodatki, a ich zmieszanie grozi utratą ich właściwości. W skrajnym przypadku, może to być groźne dla układu chłodzenia i całego silnika, dlatego płyn chłodniczy do motocykla należy dolewać tylko, jeśli jest to ten sam produkt. Z tych samych przyczyn, płyn chłodniczy należy dolewać tylko jako roztwór. Szczególnie groźne jest tu dolanie samej wody. Jej zamrożenie zimą poskutkuje nieodwracalnymi uszkodzeniami i kosztownymi wymianami elementów.

Warto regularnie sprawdzać płyn chłodniczy w motocyklu

Płyn chłodniczy motocyklowy ulega zużyciu i ubywa. Stan płynu warto więc regularnie sprawdzać i okresowo wymieniać. Wymiana zależy od składu płynu, normą są zwykle 2 lata eksploatacji. Niska ilość lub zużyty płyn chłodniczy nie pozwolą skutecznie schłodzić silnika i podobnie, jak źle dobrany czy zmieszany płyn chłodniczy, narażą na uszkodzenie sam układ chłodzenia.

Płyn chłodniczy motocyklowy w wielu odsłonach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz płyn chłodniczy cenionych producentów, w tym Bel-ray, Castrol, Motul czy Valvoline. Oferujemy płyn chłodniczy do motocykla jako roztwór i koncentrat do samodzielnego zmieszania z wodą destylowaną, a także dodatki poprawiające właściwości płynu i preparaty do czyszczenia układu chłodniczego. Cechy i parametry płynu są dostępne po kliknięciu na produkt.